image
17 Жовтня 2020 | 18:09

Прожитковий мінімум хочуть розрахувати по-новому

Підходи до формування прожиткового мінімуму хочуть змінити. У Раді вже підготували кілька відповідних законопроєктів.

Наприклад, пропонують прив'язати прожитковий мінімум до середньої зарплати, пише "Обозреватель".

Зараз середня зарплата становить близько 11 тис. грн. Одразу після ухвалення документа прожитковий мінімум має бути не менш ніж 40% середньої зарплати, а потім щорічно рости на 1 відсотковий пункт, поки не досягне 50% зарплати. Тобто вже зараз прожитковий повинен бути близько 4,4 тис. грн.

Підвищення прожиткового мінімуму до істотного зниження рівня бідності не призведе, впевнена вчена Людмила Черенько. Вона вважає, що такий крок лобіюють, щоб без згоди Мінфіну підвищити мінімальну пенсію, бо вона прив'язана до рівня прожиткового мінімуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вакцину проти коронавірусу випробують на добровольцях

Справді відчутний результат, вважає Черенько, може дати кардинальне підвищення мінімальної зарплати. Це приведе не тільки до зростання зайнятості, а й дасть змогу вивести частину зарплат із тіні, виростуть надходження до бюджетів різних рівнів.

Кабінет міністрів, усупереч рекомендаціям Ради, не заклав у законопроєкті про бюджет значного підвищення прожиткового мінімуму.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити