image
 |  9 19 Серпня 2022 | 13:39

путін програв інформаційну війну в Україні

Через шість місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну стає очевидним, що як і у випадку з наземним вторгненням, початкові онлайн-плани Росії провалились. Усі спроби російських військових посіяти розбрат за допомогою кіберпотужностей наткнулись на ефективну українську кібероборону.

Про це в авторській колонці на сайті The Economist пише директор Агентства розвідки та кібербезпеки (GCHQ) Великої Британії Джеремі Флемінг. Він зазначає, що використання Росією агресивних кіберінструментів було безвідповідальним і невибірковим, а її інформаційні операції виявилися невмілими, - пише Оглядач.

"Обидві сторони використовують кіберможливості для досягнення своїх цілей. Обидві сторони розуміють потенціал інтеграції кібер- та інформаційного протистояння з їхніми військовими зусиллями. І обидві сторони знають, що вони ведуть боротьбу за вплив і думки далеко за межами безпосереднього поля бою. Це дуже сучасна цифрова та кібервійна, настільки ж жорстока та руйнівна, як і фізична", – пише Флемінг.

Він стверджує, що інформаційні операції Росії виявилися невмілими через оприлюднення розвідданих, а спроби російських військових знищити цифрову інфраструктуру України та посіяти розбрат за допомогою кіберпотужностей зустріли стійку, професійну та ефективну українську кібероборону.

"GCHQ давно відстежує загрозу, яку становить Росія. З нашими союзниками ми маємо картину її розвідувальних і військових цілей у кіберпросторі, що постійно змінюється. Ми постійно фіксуємо їхню діяльність, яка виходить за межі відповідальної поведінки в кіберпросторі. Ми кинули виклик тому, як російська держава заплющувала очі на могутні злочинні кібергрупи, які безкарно діють у країні. І ми працювали з промисловістю та нашими союзниками, щоб підтримувати Україну, боротися з дезінформацією та захищати критичну кіберінфраструктуру", – пише директор GCHQ Флемінг.

Він зазначає, що дезінформація в інтернеті швидко стала основною частиною російської кампанії, викликаючи плутанину та хаос в Україні та за її межами.

"Росія вже використовувала цей підручник раніше, зокрема в Сирії та на Балканах. Вона має на меті посіяти недовіру до джерел інформації, спотворити дії України та оприлюднити неправдиві наративи про причини дій Росії. Ми вжили заходів, щоб протистояти цим спотвореним правдам. Від надання попереджень про початок війни до швидкого оприлюднення розвідданих і співпраці із західними технологічними платформами для усунення брехні, ми привернули увагу до підходу російської держави.

Багато з цього було успішним. Наразі президент Путін повністю програв інформаційну війну в Україні та на Заході. Хоча це привід для святкування, ми не повинні недооцінювати те, як російська дезінформація розігрується в інших частинах світу. Багато з найбільш густонаселених країн не погодилися з проханням ООН засудити Росію за її вторгнення. Громадська думка в цих місцях має значення, і на неї впливає вже інформація, яка надходить з Росії. Це новий фронт війни в Україні, і його наслідки триватимуть принаймні стільки ж, скільки триває конфлікт. Ми повинні вжити заходів, щоб протистояти організованим державним кампаніям дезінформації та забезпечити, щоб вони не притупили міжнародне обурення діями Росії", – розмірковує Флемінг.

Водночас він визнав, що Україна продемонструвала себе надзвичайно ефективним кіберзахисником.

"Оскільки ми стали свідками героїчного захисту українських військових, в інтернеті ми, мабуть, побачили найефективнішу оборонну кіберактивність в історії. Діючи під постійним тиском проти дуже здібного супротивника, ця команда промисловості, розвідки, служб безпеки, а в деяких випадках і громадян, працювала пліч-о-пліч, щоб запобігати, реагувати та виправляти. Цей кіберзахист виявився сильнішим, ніж очікувала Росія", – наголосив Джеремі Флемінг.

Як відомо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабне військове вторгнення в Україну з метою окупації території і повалення української влади. Однак український народ дав гідну відсіч на усіх фронтах, зламавши початкові плани ворога.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити