Законопроект про антикорупційний суд у першому читанні підтримало 282 нардепи.
Про це 01 беpезня 2018 року повідомляє сайт «ГОРДОН».
Верховна Рада під час ранкового засідання ухвалила у першому читанні законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд».
«За» проголосувало 282 нардепи, проти – жоден.
Передбачено, що:
Вищий антикорупційний суд буде сформовано протягом 12 місяців із дня набрання чинності закону.
Державна судова адміністрація України у місячний строк після набрання чинності закону визначить кількість суддів нового органу.
Вищий антикорупційний суд почне роботу за умови призначення за результатами конкурсу не менше ніж двох третин від загальної кількості суддів, зокрема не менше ніж половини від загальної кількості суддів апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Згідно з проектом, під юрисдикцію Вищого антикорупційного суду потрапляють кримінальні провадження щодо корупційних злочинів, скоєних посадовцями, за умови, що розмір предмета злочину або заподіяної шкоди «у 500 і більше разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установлений законом на час учинення злочину» (1762 грн із 1 січня 2018 року, тобто не менше ніж 882,5 тис. грн).
Передбачено, що суддею Вищого антикорупційного суду може бути громадянин України віком від 35 років, «котрий має значний досвід здійснення в міжнародних міжурядових організаціях або міжнародних судових установах за кордоном професійної діяльності у сфері права з питань протидії та боротьби з корупцією, що володіє знаннями і практичними навичками застосування сучасних міжнародних антикорупційних стандартів і найкращих світових практик у сфері протидії та боротьби з корупцією, практики Європейського суду з прав людини».
Проектом передбачене надання охорони майбутнім суддям антикорупційного суду та членам їхніх сімей.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко подав до парламенту законопроект №7440 «Про Вищий антикорупційний суд».
11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку головних реформ.
В АП заявили, що вважають законопроект відповідним рекомендаціям Венеціанської комісії. Документ розглядають у профільному комітеті Ради.
Представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого заявив, що президентський законопроект не відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду для отримання чергового траншу.
Профільний комітет Верховної Ради 28 лютого підтримав законопроект про антикорупційний суд.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.