Напрямні острівці на під’їздах до населених пунктів, острівці безпеки на пішохідних переходах, мінікільце – такі засоби заспокоєння руху уже з’явились на ділянках автошляхів М-19 та Р-14, що зараз відновлюються.
Про це інформує Служба автомобільних доріг у Волинській області.
По завершенню всіх ремонтних робіт ці дороги стануть безпечними і комфортними не лише для водіїв, а й для пішоходів.
Першими це відчують мешканці сіл Секунь, Мислина, Дубове, Колодяжне, Воля Любитівська, а також селищ Голоби і Колки.
Вказані засоби заспокоєння руху облаштовуються відповідно до проєктної документації, що розробляється спеціалізованими проєктними організаціями і проходить державну експертизу.
Такі «новинки» і надалі з’являтимуться на автодорогах краю під час їх ремонту, адже з 1 листопада 2020 року набув чинності ДСТУ 4123:2020 «Безпека дорожнього руху. Засоби заспокоєння руху. Загальні технічні вимоги».
Вимоги цього стандарту мають на меті запровадження комплексного підходу до створення системи безпечних умов руху дорогами та вулицями, яка ґрунтується на керуванні швидкістю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волинській митниці вилучили спецтехніку (ФОТО)
Засоби для примусового зниження швидкості тепер все частіше зустрічаються на автошляхах по всій Україні, а в європейських країнах вони давно стали звичними елементами облаштування доріг.
На жаль, не всі водії виявились готовими до таких нововведень на волинських автошляхах – у місцях облаштування острівців вже скоєно ряд ДТП.
Думки користувачів доріг щодо засобів примусового зниження швидкості розділились. Одні, розуміючи їх користь, висловлюються за таке облаштування доріг. Інші налаштовані проти, і навіть вимагають їх демонтувати.
На жаль, підхоплена окремими мас-медіа, хвиля невдоволення щодо засобів, покликаних вберегти людські життя на автошляхах, лише росте.
Та «острівцями небезпеки», як їх почали називати, такі засоби стають лише для порушників правил дорожнього руху, любителів перевищення швидкості на відновленій дорозі.