image
 |  58 22 Травня 2025 | 12:32

рф зламувала камери відеоспостереження у Європі, щоб слідкувати за допомогою Україні

Російське ГРУ отримало доступ до камер відеоспостереження поблизу переправ, військових об’єктів та залізничних станцій на території Європи, аби слідкувати за постачанням допомоги Україні.

Про це пишуть БУКВИ з посиланням на The Guardian, - інформує ВолиньUA.

Про це повідомили розвідувальні служби Великої Британії та її союзники. Зазначається, що рф намагалась отримати доступ до камер безпеки на кордоні, аби не лише шпигувати за постачанням допомоги Україні, а й зірвати її.

Підрозділ ГРУ 26165 також звинувачують у розсиланні фішингових листів з порнографією та фейковою професіональною інформацією, а також в отриманні вкрадених паролів до облікових записів, щоб проникнути у системи.

Російські спецслужби з 2022 року здійснюють шкідливу кіберкампанію проти державних та приватних організацій у країнах-членах НАТО.

“Окрім націлювання на логістичні об’єкти, учасники підрозділу 26165, ймовірно, використовували доступ до приватних камер в основних місцях, до прикладу, поблизу прикордонних переходів, військових об’єктів та залізничних станцій, щоб відстежувати переміщення матеріалів до України. Вони також використовували дорожні камери”, – мовиться у повідомленні.

Загалом ціллю ГРУ рф були близько 10 000 камер поряд з військовими об’єктами та залізничними станціями, з яких 80% – камери на території України, 10% на території Румунії, 4% на території Польщі, 2,8% на території Угорщини та 1,7% на території Словаччини.

Намагалась рф отримати доступ до даних щодо постачання допомоги Україні й іншими методами, зокрема збираючи конфіденційну інформацію про розклад потягів та транспортні накладні.

“Щонайменше в одному випадку зловмисники намагались використати голосовий фішинг, щоб отримати доступ до привілейованих акаунтів, видаючи себе за співробітників IT”.

Фішингові листи часто надсилали через зламані акаунти чи безоплатні акаунти веб-пошти. Зазвичай отримувачам писали на рідній для них мові і надсилали одному обраному отримувачу.

“Ця шкідлива кампанія російської військової розвідки становить значну загрозу для цільових організацій, зокрема тих, які беруть участь у доставці допомоги Україні”.

Національний центр кібербезпеки Великої Британії закликав приватні компанії, які беруть участь у доставці допомоги Україні, “вжити негайних заходів для свого захисту”.

Читайте також: У постанові про відзначення 600-річчя з’їзду монархів відсутні важливі пункти, - депутат Луцької міськради

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити