Ймовірними причинами загибелі риби у водосховищі міста Ковель є природні фактори.
Про це повідомляють у відділі з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Ковельської міськради.
На початку минулого тижня в Ковельському водосховищі було виявлено загиблу рибу, яку разом із відібраними зразками води направили в Ковельську міжрайонну державну лабораторію Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів для проведення досліджень.
За результатами фізико-хімічного аналізу води вміст розчиненого кисню в ній є меншим встановленої норми, вміст нітратів - в межах допустимої.
При бактеріологічному обстеженні в зразках загиблої риби (коропа дзеркального та карася) збудників аеромонозу не виявлено. При гельмінтологічному дослідженні у всіх екземплярах знайдено личинки філометроїдозу, зокрема в карася - личинки гельмінта віком 7-10 днів - в слизі хвостового плавника. Наявність гельмінтів не може бути фактором загибелі риби.
Читайте також: Лучанка скаржиться на затоплену водою та багнюкою вулицю (ФОТО)
Чиновники запевняють: роботи з вселення водних біоресурсів в Ковельське водосховище проводились виключно до вимог чинного Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, за наявності ветеринарного свідоцтва про відсутність небезпечних захворювань у господарствах, з яких здійснюється перевезення об”єктів відтворення, та в присутності представника органу рибоохорони - старшого державного інспектора відділу охорони водних біоресурсів “Рибоохоронний патруль” Неридька А.С.
Ймовірними причинами загибелі окремих особин коропа дзеркального, окуня, карася, плітки можуть бути природні фактори: низький рівень розчиненого кисню в воді, перепади температури, неналежна природна кормова база та зміна середовища для вселених видів риб.