У Рівненській області за останній рік вирубали лісу у 2,5 разу більше, ніж за аналогічний період 2018-2019 років.
Дані дослідження компанії EOS Data Analytics, Інституту космічних досліджень НАН України та Державного космічного агентства свідчать, що вирубали 5395 га проти 2101 га роком раніше, передає Інтерфакс-Україна.
Також у Житомирській області за цей час вирубали майже на 20% більше лісу, ніж торік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Співати про «путану» – це бл**ство»: Кондратюк зробив гучну заяву про зіркове попурі до Дня Незалежності
"За такої динаміки вирубки Рівненська область може залишитися без лісу через 30 років, а Житомирська - за 38. Якщо не уповільнити, то за цей час може бути знищено 1,6 мільйона гектарів і 2,3 мільйона гектарів відповідно, які становлять площу лісів у цих областях. Навіть враховуючи висадку, відновлення лісу займає від 60 до 100 років, залежно від порід дерев", - наголосили в повідомленні EOS Data Analytics.
Дослідження проводили за допомогою технології супутникового аналізу, яку раніше використовували в рамках програми підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні (Supporting Transparent Land Governance in Ukraine) з ініціативи Світового банку та за фінансової підтримки Європейського Союзу.
"Питання вирубки українських лісів порушують не перший рік. Ліс безконтрольно рубають і "сірими" схемами вивозять на експорт. Ніхто не знає справжніх масштабів. Дані, отримані із супутників - це незалежний інструмент на шляху до вирішення цієї проблеми. Космос бачить усе", - вважає засновник EOS Максим Поляков.
Інструменти супутникового моніторингу допомагають не тільки фіксувати порушення, а й розумно керувати лісовим господарством. Наприклад, відстежувати процес відновлення лісових екосистем, що зазнали впливу несприятливих факторів, на кожному етапі.