image
 |  18 5 Лютого 2024 | 18:13

Російська "оборонка" не здатна повністю технічно забезпечити резерви рф

В Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити технікою резерви РФ.

Про це пише ISW.

У звіті експерти зазначають, що російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити резерви РФ, незважаючи на здатність Росії підтримувати нинішній темп операцій і постійні зусилля з розширення російської ОПБ.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що оперативний і стратегічний резерви, як правило, не є боєздатними, але російське командування схильне розглядати свій резерв як "бездонну бочку".

Машовець заявив, що російський ОПБ здатна виробляти близько 250-300 "нових модернізованих" танків на рік.

Крім того, російські війська можуть ремонтувати щорічно близько 250-300 танків, які перебували на тривалому зберіганні або зазнали пошкоджень на полі бою.

За оцінками ISW, Росія матиме можливість розширити свою "оборонку" і накопичити ресурси, якщо вона буде підтримувати ініціативу на всій території воєнних дій протягом 2024 року, хоча навряд чи в достатній мірі, щоб забезпечити велику кількість мобілізованих резервістів або призовників у цьому році.

На думку аналітиків, концентрація російських резервів по всій території України, про яку повідомляється, значною мірою збігається з пріоритетами Росії на фронті, але не обов'язково свідчить про майбутні російські операції.

Машовець заявив, що російські війська наразі мають у резерві 17 полків, 16 батальйонів і дві тактичні групи полково-батальйонного рівня.

Він додав, що загальна чисельність російського особового складу в резервних підрозділах становить близько 60 000-62 000 осіб, але російські війська оснастили зброєю і спорядженням лише близько 20 000 резервістів тактичного і оперативно-тактичного рівня

За оцінками ISW, активна українська оборона на всьому театрі бойових дій у 2024 році передасть стратегічну ініціативу Росії, що дозволить Москві визначати, де, коли і в якому масштабі відбуватимуться бойові дії в Україні, і відповідно розподіляти російські ресурси, змушуючи Україну відповідати.

Однак Україна зможе позбавити Росію цієї можливості, якщо вона зможе переламати цю ініціативу.

Ключові висновки ISW за 4 лютого:

  • Концентрація російських резервів на території України, про яку повідомляється, значною мірою збігається з пріоритетами Росії на фронті, хоча це не обов'язково свідчить про майбутні російські операції.
  • Російська оборонно-промислова база навряд чи здатна повністю забезпечити російські резерви, незважаючи на здатність Росії підтримувати нинішній темп операцій і постійні зусилля з розширення своєї ОПБ.
  • Зеленський 4 лютого відвідав лінію фронту поблизу Роботиного Запорізької області, а також Східне повітряне командування Повітряних Сил ЗСУ в Дніпропетровській області.
  • Російські військові блогери продовжують критикувати нездатність російської влади належним чином оснастити своївійська безпілотниками та системами РЕБ у відповідь на нещодавню невдалу механізовану атаку російських військ під Новомихайлівкою Донецької області.
  • Путін продовжує стикатися з дилемою авторитарного режиму, який систематично перешкоджає йому отримувати точну інформацію про військово-політичні реалії в Росії.
  • Російські війська здійснили підтверджені просування в районі Бахмута, Авдіївки та Мар'їнки на тлі тривалих позиційних боїв по всій лінії фронту.
  • Кремлівське видання ТАСС повідомила 4 лютого, що Володимирська область стане підшефною для нового атомного підводного човна класу "Борей-А" "Князь Пожарський".
  • Українські урядовці продовжують міжнародні зусилля, спрямовані на повернення українських громадян, яких російська влада незаконно депортувала до Росії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити