Про це 23 лютого 2018 року повідомляє сайт «Depo.ua».
Про це йдеться у спільному звіті американського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) та компанії McAfee, яка розробляє системи захисту і аналізу шкідливого і небажаного програмного забезпечення.
Найбільше збитків завдало викрадення інтелектуальної власності та конфіденційної інформації, в основному пов'язаної з військовими технологіями. Найпоширеніші злочини у кіберпросторі це: крадіжка особистих даних, банківських реквізитів та інших конфіденційних даних.
Кіберзлочинці мають щораз сучасніші інструменти, що дозволяють здійснювати саме такі види крадіжок, - стверджують автори звіту. Зокрема, це програми, що дозволяють таємно отримувати доступ до пристрою без відома користувача. Це також програми, які виявляють та використовують уразливості захисту мережі.
Анонімність кіберзлочинів забезпечує, у свою чергу, популярність криптовалюти для проведення у мережі фінансових операцій.
На думку авторів звіту, лідером міжнародної кіберзлочинності залишається Росія. Цьому сприяє висока кваліфікація російських хакерів і нехтування владою Росії верховенством закону. Другу сходину посідає Північна Корея.
У звіті також наголошено на швидкому збільшенні гакерської активності в Індії, В'єтнамі та Бразилії.
У 2014 році кіберзлочинність завдала світовій економіці збитків на суму 445 млрд доларів. З року в рік вона швидко розвивається, - наголошують автори звіту.
Інформаційний простір поступово змінює наше життя, зокрема пов'язані з цим ризики. Злочинність стає більш ефективною, менш ризикованою, більш прибутковою та легшою, ніж будь-коли досі, - коментує дослідження експерт McAfee Стів Ґробман.