Очисні споруди КП “Луцькводоканал” у селі Липляни збудовані ще у 1973 році. За цей час їх ніхто капітально не ремонтував, тож перебувають вони у незадовільному стані. Протягом минулих десятиліть очисні споруди експлуатували, не здійснюючи при цьому жодних комплексних робіт з оптимізації та поліпшення функціонування систем очистки побутових відходів. Погіршення якості стічних вод і переповнення мулових карт стало наслідком такого ставлення до роботи стратегічно важливих очисних споруд.
Про це інформує Луцька міська рада.
Директор комунального підприємства “Луцькводоканал” Віктор Гуменюк зазначив, що нині очисні споруди готують до початку реконструкції. За його словами, багато років працювали над залученням інвестицій на ці цілі. Проєкт отримав схвальні висновки і дозволи, а також фінансування від Європейського інвестиційного банку та Північної екологічної корпорації НЕФКО . Залучено майже 500 млн грн на реконструкцію систем водовідведення міста та капітальну реконструкцію очисних споруд.
“Це – наймасштабніший інфраструктурний проєкт за останні три десятиліття, що відбуватиметься на території Луцької громади. Його реалізація не тільки забезпечить гарантоване водовідведення на наступні 40 і більше років, але і дозволить вирішити ряд важливих екологічних проблем”, - наголосив керівник комунального підприємства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луцькрада розчистить русла ставків у Рокинях
Віктор Гуменюк зазначив, що очисні споруди є цілісною багатоетапною системою очистки побутових відходів, робота якої не зупиняється. “Стоки з осель лучан потрапляють на очисні постійно, проходячи всі етапи очистки. Тому головним завданням, яке постало сьогодні перед підприємством, є здійснення комплексу заходів для переведення очисних споруд в особливий режим роботи. Цей режим передбачає як безперебійну роботу очисних споруд, так і одночасне виконання будівельно-монтажних робіт, передбачених капітальною реконструкцією. Це вкрай складне завдання, яке потребує відновлення цілого ланцюга технологічних процесів і водночас вивільнення систем очисних споруд для їх модернізації. В умовах реконструкції частина обладнання буде поетапно виводитися з використання, а інша частина нестиме подвійне і навіть потрійне навантаження. Наразі ці роботи вже почалися”, - наголосив він.