На Волині у вересні-грудні потенційні кандидати у президенти широко розгорнули дочасну агітаційну активність. У регіоні через засоби зовнішньої реклами нагадували про себе 13 потенційних кандидатів, місцеві ЗМІ рясніли іміджевими публікаціями на користь політиків, а 9 імовірних кандидатів у моніторинговий період особисто відвідали область.
Про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА 27 грудня під час прес-конференції «Вибори – 2019: Передвиборна активність потенційних кандидатів у президенти на Волині в цифрах».
Координаторка громадського спостереження ОПОРИ на Волині Катерина Шарпата нагадала, що виборчий процес з виборів Президента України стартує лише 31 грудня. Однак представники ОПОРИ у Волинській області ще у вересні почали фіксувати перші прояви передвиборної активності з боку політиків, які заявили про свої наміри брати учать у цих виборах в статусі кандидатів.
Спостерігачі зафіксували цілу низку форм дочасної активності, основними із яких були особисті візити в регіон, розміщення зовнішньої реклами, встановлення інформаційних наметів та поширення партійної преси, агітація в друкованих та онлайн-ЗМІ, агітація на телебаченні та поширення результатів соціологічних досліджень щодо імовірних кандидатів.
«Якщо говорити детальніше, то протягом моніторингового періоду Волинь відвідали дев’ять кандидатів, один із яких побував в області двічі – йдеться про Дмитра Добродомова. Також Волинь відвідали Роман Безсмертний, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Олександр Шевченко, Валентин Наливайченко, Арсеній Яценюк, Ілля Кива та Руслан Кошулинський», - повідомила Катерина Шарпата.
Окрім того, за її словами, 13 політичних сил використовували зовнішню рекламу на користь потенційних кандидатів. Йдеться про Юлію Тимошенко (Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»), Петра Порошенка (Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Євгенія Мураєва («Наші»), Андрія Садового («Об'єднання «Самопоміч»), Анатолія Гриценка («Громадянська позиція»), Арсенія Яценюка («Народний фронт»), Олег Ляшко (Радикальна партія Олега Ляшка), Ольга Богомолець, Руслан Кошулинський (Всеукраїнське об'єднання «Свобода»), Сергій Каплін, Дмитро Добродомов («Громадський рух «Народний контроль»), Володимир Зеленський («Слуга народу»). Також 8 політичних партій встановлювали інформаційні намети на користь потенційних кандидатів Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Олександра Шевченка, Анатолі Гриценка, Дмитра Добродомова, Руслана Кошулинського, Арсенія Яценюка, Андрія Білецького.
ОПОРА також зафіксувала використання 9 політичними партіями на Волині власних друкованих видань, які розміщували матеріали на користь потенційних кандидатів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незважаючи на сніговий колапс, Пустовіт щедро преміював головного комунальника
В онлайн-ЗМІ ОПОРА протягом моніторингового періоду у Волинській області виявила близько 400 згадок імовірних кандидатів.
«Ми промоніторили обласні та районні видання та виявили 33 матеріали на користь різних кандидатів, які імовірно братимуть участь у виборах. Якщо говорити про телебачення, то станом на сьогодні цю форму активності використовують двоє потенційних кандидатів. Йдеться, зокрема, про Олександра Шевченка та Арсенія Яценюка, політичні ролики яких транслюють на місцевому телеканалі», - розповіла Катерина Шарпата.
Спостерігачі ОПОРИ протягом вересня-грудня зафіксували також понад 30 фактів поширення результатів соціологічних досліджень щодо рейтингів та антирейтингів потенційних кандидатів. Однак координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області зауважила, що наразі таку активність не можна розцінювати як порушення.