image
 |  0 7 Серпня 2020 | 13:16

Секрети пива: хто вперше зварив напій?

7 серпня відзначають Міжнародний день пива. Його засновником є американець Джесс Авшаломов, який хотів так залучити ще більше гостей у свій бар.

Пиво вважається третім за популярністю напоєм у світі після води і чаю. Воно має тисячі рецептів і мільйони шанувальників у всіх куточках планети. Приміром, на одному з найпопулярніших пивних фестивалів – німецькому "Октоберфесті" в минулому році випили 7,5 млн літрів пива.

До відкриття дріжджів Луї Пастером лишались цілі сторіччя, фільтрування ще не стало світовим трендом, тому чарівний густий і темний напій в Месопотамії, наприклад, вживали через трубочку, щоб уникнути твердих часточок.

Із Вавилону рецепт пива з полби та ячменю, подолавши Кавказ, прийшов до Європи. Скіфи варили пиво з ячменю, проса, вівса та подрібненого рису. Германці, як і вавилоняни, додавали для гірчинки різні трави: полин, вересовий цвіт, ягоди плюща та лавра, молоді вербові пагони.

Зі зростанням популярності пива його стали варити не лише міщани, а й священики. Там, де погано ріс виноград, вино на літургіях офіційно замінювали пивом. Ахенський собор навіть видав спеціальну "таблицю відповідностей", де норма вина для священників співвідносилась із нормами пива.

У XVI сторіччі споживання пива досягало неймовірно високо рівня – наприклад, у Швеції його пили в 40 разів більше, ніж зараз. Одні дослідники пояснюють це "океанською" спрагою – бо тодішні люди вживали багато засолених продуктів: м'ясо, рибу, сири тощо. Інші вважають, що поживний напій додавав калорій у не надто різноманітний раціон. Пивний суп з хлібом та копченостями – традиційна страва тих часів.

У 1712 році перша велика броварня відкрилась у Львові. Петро І в пошуках концептуальних новинок для своєї імперії прихопив з Європи рецепти пива на хмелю. Пиво, вино та горілку продавали біля Золотих, Печерських та Львівських воріт, у шинках.

ХІХ сторіччя подарувало світові відкриття пивних дріжджів . Завдяки цьому з'явилась технологія низового бродіння, за якою нині у світі варять мільйони літрів пива.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшукуваний Інтерполом педофіл працював на дитячих атракціонах в Одесі

Є 3 види пива – ель, змішане і лагер. Ель вариться з ячмінного солоду з використанням пивних дріжджів верхового бродіння. Ель буває як темним, так і світлим. Існує всього 22 види еля.

Лагер вариться з ячмінного солоду з використанням пивних дріжджів низового бродіння. Він також буває світлим і темним – всього 12 видів.

Змішане (спонтанного бродіння) - це пиво, яке ферментується завдяки впливу навколишнього середовища, коли природні/дикі дріжджі і бактерії в буквальному сенсі заражають пиво. Воно виходить кислим і нефільтрованим. Цей метод пивоваріння практикується протягом десятиліть у Бельгії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити