Чи забороняє церква інтимне життя під час посту і чи грозить утримання певними наслідками для організму як чоловіків, так і жінок?
Великий піст – це період духовного очищення для багатьох християн. Його проводять у молитві та покаянні за скоєні гріхи. Просять пробачення та духовних дарів у Бога. Дехто в цей час відмовляється від тілесних насолод: обмежує себе в їжі, забуває про розваги та алкоголь.
Неоднозначним для істинно віруючих людей залишається питання статевих відносин під час посту.
Журналісти vsim.ua запитали роз’яснення у священнослужителів та дізналися думку лікарів з приводу сексуального утримання.
Священнослужителі різних конфесій одностайні в цьому питанні. Сімейні відносини – це священне таїнство, і виконання подружніх обов’язків не виключається постом. А ось не вінчані пари мають утримуватися не лише в період посту, а й до церковного шлюбу.
"В Новому Завіті немає категоричних заборон"
- Як говорить святий апостол Павло, «Якщо Ви хочете жити як брат і сестра – це має бути за взаємною згодою». Тобто якщо сімʾя вирішила в такий спосіб провести піст, немає ніяких перешкод. Але, якщо хтось із подружжя хоче постити, а інша особа не бачить в цьому сенсу, і цей піст буде провокувати гнів, ненависть, злобу, то питання вартості такого посту. В Новому Завіті немає категоричних заборон з цього приводу. Сексуальне утримання має нести в собі духовний підтекст, якщо чоловік і жінка таким чином хочуть віддячити Богові за дари чи якусь ласку або щось попросити в Господа, то нехай так і буде. Але, повторюю, все має бути лише за взаємною згодою. Щоб не провокувати інші гріхи. В такому випадку виникає питання: чи сподобається такий піст Богу, чи таке утримання задовольнить Бога.. Відносини між чоловіком та дружиною – це святе таїнство, тут не може бути категоричних заборон. Інша справа, коли це не шлюбні відносини, будь-яке сексуальне життя в цьому випадку є перелюбом.
"Якщо живуть в таїнстві подружжя – церква не забороняє"
- Якщо чоловік із жінкою живе в таїнстві подружжя – церква не забороняє інтимні відносини між ними в період посту. Коли вони живуть згідно Божого плану, коли є цілковитий довершений акт, і вони відкриті на потомство, то чому ні. Як би чоловік із жінкою не старалися, життя завжди дає Господь Бог, а чоловік і жінка тільки співпрацюють для цього. Хто народиться: хлопчик чи дівчинка, на кого буде схожим, скільки проживе на цьому світі – знає лише Бог. Тому життя – завжди дар Божий, не залежно від дати зачаття.
"Молодь може і утриматися"
- Подружні обов’язки на піст не розповсюджуються. В церкві не має канонів, які забороняють статеве життя в сімейних відносинах. А ось молодь може і утриматися. Думка, що діти зачаті в період посту гріховні – цілковита дурниця. Це все марновірство та забобони. Бог дає життя, якщо таке життя зародилося – значить така воля Божа.
Не рекомендується відмовлятися від сексу чоловікам 50+
- Сексуальна абстиненція або пауза в сексуальному житті для молодого і для середнього віку немає жодних поганих наслідків. А ось у більш зрілому віці, кому вже за 50, викликає синдром детренованості статевої функції. Це може викликати проблеми в подальшому статевому житті чоловіка. І для зрілої людини перерва в 48 днів є суттєвою. Часто своїм пацієнтам я наводжу аналогію, щоб було зрозуміліше. Коли людина, наприклад, ламає руку і кілька місяців проводить в гіпсі, після його зняття відчуває різницю в роботі між здоровою рукою і тією, що була знерухомлена на певний час. Виникає атрофія мʾязів, так само стається і зі статевим органами у чоловіків зрілого віку. Тому так пости чоловікам старшої вікової катерогії не рекомендується.
"48 днів – не так вже і багато"
- 48 днів – це не такий великий проміжок часу, щоб у жінки могли виникнути проблеми зі здоровʾям. Сексуальне життя важливе для правильної робити молочних залоз. Під час статевого акту стимуляція грудей, змушує жінку вивільняти гормон окситоцин, який захищає від появи новоутворень. Але період посту не значний, жодних патологій внаслідок утримання за цей час не виникне.