image
19 Вересня 2020 | 10:01

Штрафи за перевищення швидкості можуть зрости

Законопроєкт №2695 ініціює підвищення штрафів для водіїв за перевищення швидкості. Про це повідомив 8 вересня заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в прямому ефірі телеканалу НАШ.

Зокрема, у поліцейських машинах незабаром встановлюватимуть прилади фіксації швидкості руху, наголосив політик.

"Завданням міністерства є не штрафування водіїв, а зробити так, щоб вони зменшували швидкість", - каже заступник голови МВС.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №2695 у першому читанні. Він передбачає збільшення вшестеро штрафів за перевищення швидкості на 50 км/год. Замість 510 грн - 3400.

"Це великий законопроєкт. До другого читання в нього внесуть масу істотних поравок.

Зараз необхідно побачити порівняльну таблицю з пропозиціями, які надійшли до другого читання. Але пропозиції - це лише пропозиції. Потім треба дочекатися рішення комітету. І вже тоді ми зрозуміємо, що отримаємо на виході. Це може бути принципово інший законопроєкт", - розповідає Gazeta.ua правозахисник Володимир Караваєв, 60 років.

На українців очікуватимуть й інші нововведення. Зокрема, збільшуватимуть штрафи для пішоходів.

"Зараз мінімальний штраф для пішоходів - 51 гривня. В Україні пішоходи не зобов'язані носити при собі документи. Це свого роду механізм. Для того щоб оштрафувати пішохода, необхідно встановити його особу. Поліцейські витрачають багато часу на це, а для бюджету такі низькі штрафи не мають користі", - говорить Караваєв.

Найближчим часом штрафи залишаться на колишньому рівні, поки депутати не ухвалять остаточного рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фахівці Волинської обласної психіатричної лікарні проведуть судово психолого-психіатричну експертизу «луцькому терористу»

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити