image
 |  18 8 Квітня 2023 | 13:53

Сільрада на Волині штрафуватиме мешканців за неприбрані двори

У Шацьку обстежують прибудинкові території щодо дотримання правил благоустрою.

Про це інформують у Шацькій селищній раді, - пише ВолиньUA.

Працівники комунальних служб спільно з інспекторами з благоустрою та поліцейським офіцером громади розпочали щоденні обстеження території громади, на предмет дотримання та виконання вимог правил благоустрою на території Шацької селищної територіальної громади, зокрема в частині належного санітарного утримання територій.

Зазначеним документом визначені обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території громади у чистоті й належному стані.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету Шацької селищної ради.

Порушеннями правил благоустрою вважаються: неналежний санітарний стан територій, влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на прилеглій та дворовій території, стоянка транспортних засобів на газонах, самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами, несвоєчасне косіння об`єктів рослинного карантину, забур’яненість, відсутність договорів на вивезення твердих побутових відходів або сплати за надані послуги тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У дворі луцького будинку після ремонту утворилося болото (ФОТО)

До порушень правил поводжень із твердими побутовими відходами належить також відсутність договору на послуги з вивезення побутових відходів незалежно від статусу споживача (фізична чи юридична особа).

Отже, варто добре подумати, чи дотримуватися чистоти та порядку в громаді, чи сплачувати великі штрафи. Сам факт складеного протоколу за ст. 152 КУпАП тягне за собою значні фінансові витрати для порушників. До того ж сплата штрафу не звільняє фізичну чи юридичну особу від виконання робіт щодо ліквідації проявів та наслідків порушення.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити