image
 |  256 15 Грудня 2025 | 13:31

Синдром Рапунцель: із шлунка 7-річної волинянки вилучили 700 грамів волосся (ФОТО 18+)

У листопаді з тіла 7-річної волинянки медики вилучили трихобезоар — стороннє тіло у шлунку, яке складається з волосся, слизу та частинок їжі. Це вдалося зробити ендоскопічно, розділивши утвір з волосся на частини. Операція тривала 3,5 години.

Про це 15 грудня повідомили у Волинському обласному медичному об'єднанні захисту материнства і дитинства, пише Суспільне, - інформує ВолиньUA.

"Трихобезоар заповнював третину шлунка і ще не був щільним, тож вдалося розділити його на фрагменти і поетапно видалити. Важив 700 грамів", — розповів медичний директор з хірургічної роботи Ігор Дородних.

Батьки пацієнтки звернулися до лікарів зі скаргами на поганий апетит і розлади травлення у доньки. Попередній діагноз "трихобезоар" поставила лікарка УЗД Лариса Ляшенко, діагноз підтвердився на фіброгастросокопії.

"Трихобезоар може формуватися від кількох місяців і до років, навіть до десятиліття, — зазначає Ігор Дородних. — На початкових етапах таке стороннє тіло в шлунку проявляється відсутністю апетиту, печією, неприємним запахом з рота, відрижкою. У важких випадках трихобезоар може призвести навіть до кишкової непрохідності".

Причина формування трихобезоару — мимовільне заковтування волосся — трихофагія та висмикування волосся — трихотіломанія. Таку звичку у дитини можуть спричиняти психологічні проблеми, напружені стосунки в сім’ї, стреси, тривожність. Також причинами можуть бути психічні розлади: депресія, обсесивно-компульсивний розлад , порушення інтелектуального розвитку, девіантна поведінка. Оскільки волосся в шлунку не перетравлюється, то відбувається його поступове накопичення і воно може навіть повністю заповнювати шлунок.

Випадки трихобезоару є доволі рідкісними. Попередній трихобезоар в дитячій обласній лікарні видаляли у 2021 році у дівчини підліткового віку. Медичний директор з хірургічної роботи, дитячий хірург Ігор Дородних, який оперував пацієнтку, зазначив, що ситуація була значно складнішою, адже трихобезоар повністю заповнював шлунок, а його продовження — "хвіст" з волосся знаходився у кишківнику. Саме тому трихобезоар ще називають "синдромом Рапунцель".

Читайте також: На Волині у 2025 році істотно знизилась захворюваність на кашлюк

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити