image
25 Травня 2019 | 09:13

Синод ПЦУ залишив парафії за Філаретом лише до кінця року

Двовладдя у ПЦУ немає, хоча почесний Патіарх Філарет не підтримав рішення сьогоднішнього Священного Синоду.

Про це на брифінгу заявив Предстоятель ПЦУ Епіфаній (Думенко), - передає РІС України. 

«Синод засвідчив, що у своєму подальшому житті та діяльності ПЦУ керуватиметься Священним переданням, Священним Писанням та Статутом, який був прийнятий 15 грудня у стінах святої Софії Київської. Ми практично були всі одностайні у попередніх рішення, але останні рішення не були підписані тільки одним членом – Патріархом Філаретом», - повідомив першоєрарх. 

За його словами, учасники Синоду обговорили ситуацію у Церкві, зокрема і останні заяви владики Філарета. 

«Ми обговорювали ситуацію, яка склалася в ПЦУ і ті заяви, які лунали протягом останніх днів. Патріарх засвідчив на засіданні Священного Синоду те, що він оприлюднив раніше, що існує Київський Патріархат, що його не знято з реєстрації. Всі ми намагалися переконати, довести, що юридично і фактично вже немає УПЦ КП, що Київський Патріархат ліг в основу Помісної Православної Церкви. Тому певною мірою ми дискутували, розмовляли, переконували, але всі побачили, що Святіший Патріарх Філарет, на жаль, залишається утверджений у своїй думці», - сказав Митрополит Епіфаній. 

Незважаючи на ці розбіжності, на переконання Митрополита Епіфанія, жодного двовладдя у Церкві немає. 

«Є Предстоятель, який звершує керування ПЦУ. 

З Патріархом Філаретом домовилися, що парафії міста Києва та ті парафії, які підпорядковувалися йому як єпархіальному архієрею до 15 грудня, залишатимуться у його складі. 

Ми поважаємо Святішого Патріарха Філарета .Це було моє особисте рішення і бажання залишити за ним парафії у складі Київської єпархії. Ми робили і будемо робити все для того, щоби Святіший Патріарх Філарет, який доклав дуже багато сил до розбудови ПЦУ почував себе не тільки духовно комфортно, але й матеріально», - наголосив Предстоятель ПЦУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під стінами Софії сотня людей скандує «Філарет – наш патріарх»

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити