Ще у 2010 році в селі Боголюби 26 земельних ділянок вивели з лісового фонду на садівниче товариство. За даними слідства, ділянки розписали навіть не на членів садівничого товариства, а на підставних осіб: працівників держкомзему та управління екології. На лаві підсудних – ексочільник колишнього відділу земельних ресурсів Луцького району Микола Заїка. Він доводить свою невинуватість.
Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс», передає ІА «Волинські новини».
26 ділянок було виведено з фонду Ківерцівського лісового господарства та передано членам садівничого товариства «Дубок». Незаконною передачу землі суд визнав у 2020 році. Більшість ділянок вдалося повернути в державну власність. На деяких же нині триває будівництво котеджів.
У Луцькому міськрайонному суді сторона обвинувачення доводить, що саме службова недбалість тодішнього керівника колишнього відділу земельних ресурсів Луцького району Миколи Заїки призвела до передачі земель лісового фонду садівничому товариству.
«Виділені за 2002-2012 роки 26 земельних ділянок садівничому товариству «Дубок» загальною площею 3,122 гектара є землями лісового фонду та розташовані в кварталі Боголюбського лісництва державного підприємства «Ківерцівське лісове господарства». Вони відносилися до земель державної власності (категорія – рілля) та не могли бути передані в приватну власність», – наголосив прокурор Ілля Марценюк.
Він додав, що люди, яким виділили земельні ділянки, підставні. Вони не були членами згаданого садівничого товариства. Це працівники держкомзему та управління екології.
Загалом державі було завдано збитків на понад 800 тисяч гривень.
Екскерівник відділу земельних ресурсів Луцького району Микола Заїка своєї вини не визнає. Мовляв, на час виготовлення технічної документації не знав, що рішення Боголюбської сільської ради від 1993 року, яким надавалася садівничому товариству земельна ділянка, було скасоване. Ба більше, запевнив, що податок за цю землю платили не лісівники, а члени садівничого товариства.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку працює магазин з російськомовною вивіскою
Адвокат Максим Мохнюк додав, що підписів представників лісгоспу на документації щодо 26 земельних ділянок немає, бо робили цю операцію в межах масиву.
«Посадові особи Ківерцівського лісового господарства не були зобов’язані погоджувати кожну земельну ділянку окремо, якщо вони зробили це в межах масиву», – сказав захисник. Службова недбалість, наголосив прокурор, не належить до тяжких злочинів. За неї передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на термін від двох до п’яти років із позбавленням права обіймати посади в органах державної влади на рік. Оскільки ідеться про справу 2010 року, то, відповідно до Кримінально-процесуального кодексу України, терміни давності кримінального провадження спливли. Тому прокурори клопотали про звільнення від покарання у виді позбавлення волі.
За словами сторони обвинувачення, основна мета – встановити в законному порядку винуватість посадовця.
На наступному судовому засіданні мають заслухати останнє слово обвинуваченого. Після цього суддя винесе остаточне рішення у справі.