В Україні планують монетизувати пільги на проїзд за всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. 14 березня Кабмін прийняв відповідну постанову.
Розмір компенсації щорічно має визначатися обладміністраціями, у столиці - Київською держадміністрацією. У деяких регіонах вже визначилися із сумою, яку видаватимуть для оплати проїзду. Так, у разі прийняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у грошовій формі, у Черкаській області пільговик у місяць отримуватиме 60 грн, повідомляє Сегодня.
У Харківській області розмір щомісячної компенсації складе 130 грн. Цифру отримали шляхом множення середньої вартості проїзду в області 4,33 грн на 30 поїздок. Проект зараз проходить стадію обговорення.
У Львівській області 27 квітня затвердили розмір щомісячної готівкової виплати у сумі 135 грн. Для осіб, які мають право на пільги на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшиться на 20%.
Після введення монетизації транспортних пільг в Ужгороді та області мінімальна сума виплат складатиме 120 грн. Для тих, хто має пільги на проїзд - 144 грн. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю отримуватимуть 240 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію - 480 грн.
У Волинській області мінімальна сума виплат 69 грн. Щоправда пільговики, які мають право на компенсацію проїзду в міжміському транспорті, отримуватимуть 83 грн у місяць. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю - 166 грн. Якщо вони навчаються або проходять реабілітацію - 332 грн.
У Кіровоградській області обіцяють компенсувати 97,5 грн, у Миколаївській - 110 грн, Чернігівській - 112,5 грн, Вінницькій — 96,9 грн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водій автобусу «Луцьк-Ківерці» легко «викине пасажирів десь на трасі біля світлофора»
Водночас компенсувати проїзд готівкою не обов'язково. Є можливість залишити все, як є. Якщо місцева влада прийме рішення монетизувати пільги, вона має проінформувати Мінсоцполітики. Після чого, міністерство на сайті опублікує список регіонів, де пільги монетизовані. Станом на 1 червня списку немає.
Водночас 31 травня у Львівській облдержадміністрації вирішили, що пільговики їздитимуть у міських, приміських і міжміських автобусах безкоштовно. А місцева влада до середини червня остаточно визначиться чи платити пільговикам по-новому, чи перевізникам по-старому. Щоправда у Львові та Стрию монетизацію вже відклали до 2019 року. Цього року не передбачено коштів у бюджеті.
У Києві за останній час не зробили ніяких повідомлень і не оприлюднили документів, які стосуються компенсації проїзду пільговиків. Відомо, що після подорожчання проїзду в столичному комунальному транспорті пільговики і раніше зможуть їздити безкоштовно.