image
 |  11 18 Вересня 2020 | 15:17

Скромний бюджет та хороші успіхи: як змінилося Берестечко? (ФОТО)

Волинське Берестечко, одне з найменших міст України за кількістю населення, яке свій міський статус отримало ще 1547 року. Нині воно на порозі кардинальних змін, які диктує новий адміністративно-територіальний устрій нашої держави.

Про це пише Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

І хоча, на жаль, створення Берестечківської територіальної громади не відбулося добровільно, хоча і було кілька спроб, із початку 2021 року Берестечківська міська рада, як адміністративний центр територіальної громади, матиме повноваження та ресурси, які є зараз у великих міст та об’єднаних громад.

Щоб, у період підготовки до роботи в новому форматі, підтримати муніципалітет-член Асоціація міст України, Берестечко, вже не вперше, відвідали консультанти Офісу реформ у Волинському РВ Асоціації міст України та виконавча директорка РВ АМУ Мар'яна Конончук. Виїзна консультація мала місце в межах проєкту «ПУЛЬС», що втілює АМУ за підтримки USAID. Її провели для керівництва та посадовців Берестечківської міської ради.

В ході зустрічі йшлося про бюджетні перспективи Берестечківської громади у 2021 році, про напрямки економічного розвитку міської громади та про значення вибору оптимальної структури управління міськрадою для ефективного використання бюджетних коштів громади в майбутньому.

«Ефективне управління громадою починається із структури управління. Необхідно дивитися мережу, контингенти і формувати структуру…. Від функціоналу до штатного розпису», – зазначив Василь Гром.

На думку голови Берестечківської міської ради Валентини Залевської (ВО "Свобода"), апарат повинен бути мінімальним, аби максимально заощадити на видатках спрямованих на зарплату працівників муніципалітету. До речі, у 2019 році утримання Берестечківської міської ради, в тому числі апарату міськради і адмінбудівлі, обійшлося міській казні у 984 тисячі гривень.

Обговорили на зустрічі й нюанси передачі об’єктів спільної власності територіальних громад Горохівського району в комунальну власність Берестечківської громади. Насамперед, це стосувалося Будинку дитячої та юнацької творчості. Пан Гром розповів про правові підстави та механізми передачі об’єктів спільної власності територіальних громад району в комунальну власність територіальної громади.

Як змінилося Берестечко за ці роки, не зважаючи на аж надто скромний міський бюджет, представники Волинського РВ АМУ змогли оцінили під час екскурсії-огляду «стратегічних» об’єктів історичної перлини Волині, у супроводі пані Залевської.

Розпочали оглядини із Свято-Троїцького собору.

 «Люди горять бажанням відновити Собор. Нині потрібні гроші на внутрішні роботи, а купол уже можна розмальовувати. Нещодавно біля входу в Собор встановили Купольний Хрест, який знайшли у нижній церкві», – каже міська голова.

Досягнення громади – новий Будинок культури з облаштованою концертною залою та музеєм, який показав директор закладу Олег Дергай. Спочатку музей був на другому поверсі у міській раді, але не так давно його «переселили» в Будинок культури та перейменували у Центр національно-культурної пам'яті. Для нього облаштували три зали з сучасним ремонтом.

Оновлений вигляд має і Берестечківська музична школа, що розміщена у приміщенні колишньої синагоги. Нині для школи, яку відвідують понад 80 дітей зі всієї Берестечківської територіальної громади, зі слів директораки Галини Мартинюк, є нагальним перекриття даху. І над цим працює місцева влада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погуляйко представив заїжджого заступника

Показала Валентина Василівна і облаштоване приміщення під майбутню поліцейську станцію «шерифа» Берестечківської громади. «Зараз наш офіцер підпорядкований Горохівському відділенню поліції, звісно, за кілька годин робити безпосередньо в Берестечку усе не охопиш. Після об’єднання громади, ситуація зміниться і офіцер протягом усього дня зможе працювати на користь громади», – переконана пані Залевська.

Неподалік центру Берестечка ремонтують міст, що з’єднує місто козацької слави зі селами Перемильської сільської ради. Його збудували ще в 70-их роках минулого століття.

«Він був головним, четвертим, який запланували відремонтувати (три вже полагоджено). Страшно було не те, що їхати, йти біля зруйнованих часом поруччя. Під мостом вузол комунікацій – газові та водопровідні труби, а ним рухаються великогабаритні вантажівки», - розповіла Берестечківська міська голова Валентина Залевська.

Ремонтують міст за рахунок коштів субвенції з Держбюджету місцевим бюджетам на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і експлуатаційного утримання автодоріг загального користування місцевого значення. Загальна кошторисна вартість ремонту 8,9 мільйона гривень.

 «Наше першочергове завдання – пошук серйозних грантових програм, які б фінансово уможливили відновлення історичних пам’яток Берестечка. Адже, як бачимо, ремонту потребує Костел Пресвятої Трійці, що був зведений в XVII столітті на честь перемоги поляків під Берестечком, та костельна дзвіниця, внутрішніх робіт ніяк не дочекається Свято-Троїцький собор – один із найбільших храмів Православної церкви України – історична пам'ятка місцевого значення, збудована на спомин про загиблих у Берестецькій битві українських козаків. Цей перелік історичних об’єктів можна продовжувати … Берестечко може слугувати центром культурних подій на Волині вже сьогодні, будучи особливим брендом нашої області», – підсумовуючи зустріч наголосила виконавча директорка Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Мар'яна Конончук.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити