Група депутатів “слуг народу”, включно з головою профільного податкового комітету – готують до розгляду у Верховній Раді проект закону 3236-1, яким пропонують осучаснити ставки державного мита.
Про це повідомляє Центр аналізу публічних фінансів та публічного управління у своєму Telegram, - інформує "Про все".
Таке мито справляється за вчинення дій в інтересах юридичних і фізичних осіб та за видачу документів, що мають юридичне значення (накшталт, за видачу паспортів, реєстрацію шлюбу, нотаріальні дії тощо).Для визначення переважної більшості ставок державного мита використовується неоподатковуваний мінімум доходів громадян – 17 гривень.
“Втім, через вкрай низький розмір коефіціентів, що використовуються для обчислення ставок державного мита, та відсутність зростання неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, фактичний розмір більшості мит є напрочуд низьким, і, ймовірно, не покриває навіть собівартості здійснення касових операцій – не кажучи вже про оплату робот співробітників держорганів, що надають такі послуги”, – йдеться у повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У сусідів – криза через російський «Спутник V»: прем’єр Словаччині йде у відставку
За словами аналітиків, Законопроект пропонує виправити це, а бенефіціарами змін мають стати місцеві бюджети.
“Адже державне мито сплачується за місцем розгляду та оформлення документів і зараховується до місцевих бюджетів як неподаткові надходження, а саме “Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності”, – наголошують у центрі.
Зокрема, у разі прийняття законопроекту ставки державного мита зміняться наступним чином (найбільш відчутні зміни):
– Державне мито за реєстрацію шлюбу – зросте з 0,85 грн до 119 грн.
– За посвідчення заповітів – з 0,85 грн до 170 грн
– За посвідчення доручень на право користування і розпорядження майном, крім транспортних засобів – з 0,51 грн до 119 грн
– За посвідчення інших доручень – з 0,34 грн до 170 грн.
“Щоправда, вже традиційно, до проекту законопроекту не надано фінансово-економічного обґрунтування з відповідними розрахунками”, – резюмували аналітики.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинь – у списку найдешевших: у Держгеокадастрі назвали ринкову вартість гектара землі