image
 |  65 21 Грудня 2017 | 19:09

Сьогодні - найдовша ніч у році, а також свята Йоль і Коляда

В Україні та у всій північній півкулі в четвер, 21 грудня, буде найдовша ніч у році.
Про це 21 грудня 2017 року повідомляє сайт «Корреспондент.net».
День зимового сонцестояння (winter solstice) припадає щорічно на 21 грудня. Раз на чотири роки, а саме у високосний рік, воно відзначається 22 грудня.
Сьогодні - найкоротший день і найдовша ніч у році. Момент, коли Земля розташується в південній точці екліптики, максимально близько від Сонця, в 2017 році буде о 16:28 за Гринвічем. У Південній півкулі 21 грудня розпочнеться астрономічне літо.
Сьогоднішній день - четвертий у місячному календарі. Місяць перебуває в сузір'ї Водолія, а Сонце - у Стрільці.
Цей день важливий для астрологів, так само, як і день літнього сонцестояння, а також весняного і осіннього рівнодення. Зимове сонцестояння-2017 також символічно за календарем майя: в цьому році закінчується цикл земної цивілізації, який тривав 5200 років. У 2018 році почнеться новий галактичний рік.
Історична довідка
Природні цикли вивчалися давніми слов'янами упродовж століть. У них був свій календар, в якому вони відзначали важливі дати. У ці дні проводилися ритуали, обрядові дії, наші предки намагалися спілкуватися з духами.
З давніх-давен 21 грудня вважалося народженням Сонця, і новий рік обчислювався саме з цієї дати. За легендами, під час найдовшої ночі в році відбувається фінальний бій світла і темряви. Наступного дня Сонце - переможець битви нібито пробуджує природу.
Для наших предків день зимового сонцестояння був довгоочікуваним, адже вони вірили в можливість змінити долю і виконати найзаповітніші бажання. У слов'ян була сильна віра, що в цей день на людину можуть звернути увагу вищі сили.
Традиції дня зимового сонцестояння
У багатьох народів Йоллі, або Коляда, відзначається вночі, до сходу сонця.
В Європі було прийнято прикрашати будинок гілками ялини, які вішали по кутах будинку, а також над входом і в віконні рами. Традиційно безліч гілок клали над каміном. А ось у центрі будинку потрібно було поставити щось кругле, що б символізувало Сонце. Ще одним важливим елементом дня вважали вогонь. Його обов'язково розпалювали з дубових полін.
Слов'яни вважали Коляду богом Сонця, тому день його народження святкували з піснями і танцями. Потрібно було дарувати подарунки рідним і близьким, а скупитися на їх придбання - значить обділити себе щедрістю в новому році.
Не обходилося під час святкувань і без жертвоприношень.
Сучасні астрологи запевняють, що й зараз у цей день потрібно відпускати минуле, прощати недругів, прибирати в будинку.
Народні прикмети
Якщо на землі або рослинності лежить іній, значить, у наступному році можна очікувати хороший урожай пшениці та інших зернових культур.
По погоді цього дня визначали, яким буде 31 грудня. Сонячний і променистий день обіцяє мороз, а похмурий - відлигу.
Якщо занесена заздалегідь в будинок вишнева гілка зацвіте 21 грудня, це означає, що в наступному році буде багато ягід. На щедрий урожай ягід можна сподіватися в разі відсутності вітру в цей день.
Про мокру весну свідчить дощ у день зимового сонцестояння.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити