image
25 Жовтня 2018 | 06:49

Совість наших можновладців знецінюється навіть швидше, ніж зростають ціни, - Анатолій Вітів

Совість наших можновладців знецінюється навіть швидше, ніж зростають ціни і девальвує гривня. Не так давно, у вересні 2017 року, прем’єр Володимир Гройсман годував українців солодкими обіцянками про зниження ціни на газ для населення в 2020 році.

Акурат після виборів 2019. "До 2020 року ми повністю забезпечимо Україну власним газом. Не доведеться закуповувати газ за валюту», - без будь-яких докорів совісті і навіть не червоніючи сипав обіцянками Гройсман. «Ціна на газ для населення буде знижена, це я вам обіцяю», - запевняв прем'єр під час зустрічі з людьми.

Пройшло трохи більше року - і українці вкотре відчули справжню ціну словам прем'єра.
З 1 листопада українці будуть платити за газ не менше, а ще на 23% більше (8550 гривень за тисячу кубометрів). При цьому, нас готують не до славнозвісного зниження ціни, а до підвищення ще на 40 %. Володимир Гройсман дуже швидко забув про свої обіцянки. Тепер представники влади граються в «крайніх». Порошенко киває на Гройсмана, той на МВФ чи ще на когось. В уряді чомусь прийнято говорити, що МВФ вимагає підвищити ціну на газ для українців. Хоча, насправді, про це існує домовленість двох сторін. Тобто, це не одностороння вимога МВФ, а взаємна домовленість і зобов'язання, укладене за участі діючої влади. Відчуваєте різницю?
Після підвищення ціни на газ для населення Гройсман знову заспокоює, що підвищувати ціну більше не будуть. Не будуть «в цьому році і цьому сезоні». Таке хитре фарисейське формулювання наштовхує на кілька питань. А тут ще паралельно в ЗМІ  тиражується інформація, що «МВФ вимагає» підвищити ціну ще на 40 %. Хоча насправді виходить, що мова йде про досягнуту домовленість, яку українська влада добровільно взяла на себе і готується виконувати. Вона б і виконала її, але на носі вибори. А народ може не вірно зрозуміти «турботу» Кабміну про його добробут.
Та і всі слізні заяви Гройсмана-Порошенка  – це просто намагання відхреститися від публічного негативу за ці рішення. Виглядає жалюгідно.
Але далі – більше. Сумновідомий міністр соціальної політики Рева вже оголосив, що треба готуватися до підвищення тарифів на «комуналку» з 1 грудня на 16 %. Зрозуміло, що вслід за газом і комуналкою ціни зростуть на значну кількість товарів та послуг.
І тут виникає нова проблема. Зарплати, пенсії й інші соціальні виплати стоять на місці. Гривня девальвує, в Бюджеті на 2019 рік третина витрат піде на те, щоб роздавати борги, а доходи уряд в повному обсязі не виконує. Навіть субсидії, які є черговою схемою для наповнення кишень олігархів під виглядом допомоги населенню, і ті скорочуються. Людям стає все складніше їх оформити.
Схоже, уряд Порошенка-Гройсмана вирішив, що треба витиснути з України якомога більше українців, Бо з такими тарифами і рівнем зарплат не кожен зможе вижити. Власне це єдина річ, з якою влада сьогодні успішно справляється.
 
Анатолій Вітів, голова Волинської «Свободи», депутат Волинської облради

Вас також може зацікавити