image
 |  11 13 Серпня 2018 | 15:52

Стало відомо, хто в Шацькому районі торгує без ліцензії

Третій рік поспіль в літній період діє комісія Шацької районної ради з питань сплати податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) на території району та збільшення бази оподаткування надходжень до районного бюджету. Цей рік не став винятком, адже уже на початку сезону комісія, до складу якої увійшли Наталія Новікова, депутат районної ради, голова комісії, Ольга Сахарук, керуюча спра­вами районної ради, депутат районної ради, із залученням начальниці Шацького відділення Ковельської ОДПІ Світлани Сулік, начальника управління фінансів Шацької РДА Олександра Бебка, представників Шацького відділення поліції, Шацького націо­нального природного парку, а також управління Держпраці у Во­линській області, активно включилась у роботу.

Про це повідомляє "Шацький край".
Цього тижня комісія обстежила шість торгових точок в селі Сві­­тязь, п’ять торгових точок на рекреаційному пункті «Неза­буд­ка» та дві – в урочищі Гряда.

Так, у Світязі до однієї з торгових точок члени комісії навідались вдруге, аби переконатися, що після попередніх відвідин (на цьому об’єкті проводили обстеження декілька тижнів тому) підприємцем були виправлені усі недоліки (придбано касовий апарат та ліцен­зію, легально працевлаштовані люди). Проте марно: ні одного, ні іншого підприємець так і не пред’явив.
Наступний «пункт призначення» – наметове містечко «Неза­будка». Тут із п’яти обстежених торгових точок лише в однієї не було касового апарату та ліцензії, хоч у телефонній розмові пред­ставник підприємця запевняв, що усе це є, але чомусь … у кім­наті. Порадувала членів комісії і ситуація з луцьким підпри­ємцем, з яким «воювали» декілька років. В минулі відпочинкові сезони до так званого «бізнесмена» (торгував навіть без офор­млення підприємницької діяльності) через виявлені порушення у торгівлі (відсутність ліцензії, касового апарату, незареєстровані наймані працівники тощо) накладали штраф та навіть вилучали рекордну для роботи комісії партію алкогольної продукції. Робота з підприємцем дала результат: вже цього року луцький підприємець пред’явив комісії усі необхідні документи (ліцензії на торгівлю алкогольними напоями, угоди з найманими пра­цівниками, були на тимчасових торгових точках і касові апарати).
Але двом торговим точкам на «Незабудці» таки вдалося зачини­тися перед відвідинами комісії. Мабуть, там таки було що прихо­вувати…
Ще одним пунктом, де торгували пивом (принаймні, про це яскраво свідчив цінник на розливному апараті) без наявності касового апарату та ліцензії, без трудових угод з найманими працівниками виявився МАФ «Чевермето» в ур. Гряда. Голова комісії оформила картку огляду торгової точки, власником якої також виявився підприємець з обласного центру, та запросила на розмову до районної ради, аби роз’яснити норми законодавства у сфері торгівлі підакцизними товарами та зако­нодавства про працю.
Як відзначає Наталія Новікова, три роки роботи комісії дали свої результати: підприємці стали більше платити до місцевих бюджетів акцизного податку, та й договорів з найманими працівниками стали більше укладати. Радує і те, що після обстежень та розмов біз­несмени, які торгують у літній сезон на Світязі, усувають недоліки, які виявляє комісія. Проте, звісно, є й такі, котрі залишаються бай­дужими до зауважень. До них будуть застосовуватися більш жор­сткі методи – подання на них до управління Держпраці, управління захисту економіки, відтак будуть штрафні санкції. У підсумку по вісьмох підприємцях, в яких не було договорів з найманими пра­цівниками, інформацію подали на управління Держпраці, а по пятьох підприємцях, де торгували алкоголем без ліцензії, – на управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алко­гольних напоїв та тютюнових виробів.
Основна мета таких виїздів комісій – поставити підприємців у рівні умови. Адже одні можуть придбати ліцензії на тор­гівлю підак­цизними товарами та касові апарати, а інші – сплачувати необхідні податкові платежі. Кожен з них може порахувати, що вигідніше зробити: належно оформити свою діяльність та працювати у право­вому полі чи постійно сплачувати штрафи та не замислю­ватися над наслідками своїх дій чи, скоріше, бездіяльності. Тим паче, що й штрафи на сьогодні за торгівлю підакцизними товарами без ліцензії (17 тис. грн.) та за незареєстрованого найманого працівника (111 тис. грн.) є чима­лими.
Віта ШЕПЕЛЯ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку – ДТП за участі поліцейської машини (ФОТО)


Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити