image
 |  2551 15 Квітня 2024 | 23:31

Стара будівля та сміття: у селі на Волині підприємець знищує ставок

У селі Бортнів Поромівської громади на Володимирщині місцевий ставок, який раніше збирав на відпочинок людей з усього району, перетворюють у болото. Хоча військові вже готові облаштувати й збудувати там пляж.

Що, а головне – хто стоїть на заваді, – йдеться в сюжеті 12 каналу, - пише ВСН.

На березі ставка - розвалена стара будівля, розкидані пляшки і двійко прогнилих столиків. А у ставку замість карасів та карасів можна зловити хіба старий пакет чи мішок від будівельного сміття. Ще 9 років тому тут збиралися не лише місцеві - на відпочинок до ставка зʼїжджалися з усього району.

Дмитро - місцевий. З 2014 року боронить українську землю. Нині у складі 14 бригади. На Волинь приїхав на кілька днів у службове відрядження. Кожне так повернення додому, каже, розчаровує. Бачить, що поки він з побратимами ризикує власним життям, аби зберегти Україну, люди в тилу палець об палець не вдарити, аби зберегти бодай місцевий ставок. Хоч і зайнятий на фронті, Дмитро готовий взятися за порятунок ставка - для села, місцевих, трьох своїх дітей і для військових, яким ніде проходити реабілітацію. Дмитро очолює спілку ветеранів АТО Поромівської громади, каже, лави ветеранів війни постійно поповнюються, а от місць для їх відновлення та соціалізації як було обмаль, так і лишається. Два роки тому військовий запропонував сільраді організувати локацію для реабілітації ветеранів війни на цьому ставку, а заодно і й відновити місце відпочинку для місцевих. З бюджету не просив ні копійки, лише дозвіл, та й того не отримав. Пояснили, що до 2030 року водойма має господаря. У 2005 році тоді ще Іваничівська районна адміністрація віддала її в оренду жителю Нововолинська. Підприємець Михайло Грищук мав розводити там рибу, тільки за стільки років у Бортневі не бачили ні орендаря ні, тим паче його риби. Бо вести там господарство, знали в селі, чоловік і не планував. Журналісти пробували звʼязатися з орендарем Михайлом Грищуком, утім, його телефон поза зоною. У сільраді на горе орендаря звернули увагу лише рік тому. Мовляв, оренду платив вчасно, тому претензій не було.

«566 гривень він платить за озеро на рік. Копійки, бо це був 2005 рік, оцінка маленька. Зараз би це було 20-30, можливо, 50 тисяч гривень», - каже голова громади Олег Савчук.

Голова громади запевняє, вже запустив процес розірвання з орендарем договору. 

Детальніше - у сюжеті.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити