image
 |  16 6 Травня 2021 | 12:40

Статки ста найзаможніших українців зросли на 42% за рік

Статки ста найзаможніших українців зросли на 42% за рік. Очолили рейтинг 2021 року Рінат Ахметов, Віктор Пінчук та Костянтин Жеваго.

Список 100 найбагатших людей України опублікував журнал Forbes Україна.

Статки Ахметова зросли у 2,7 рази з 2,8 млрд доларів до 7,6 млрд доларів. Активи Пінчука збільшились з 1,4 млрд доларів до 2,5 млрд доларів, Жеваго – з 1,1 млрд доларів до 2,4 млрд доларів.

Статки Ігоря Коломойського оцінили в 1,8 млрд доларів (+0,8 млрд доларів в порівнянні з 2020 роком), Геннадія Боголюбова – в 1,7 млрд доларів (+0,5 млрд доларів), Олександра та Галини Герег – у 1,7 млрд доларів (+0,4 млрд доларів).

Петро Порошенко став багатшим на 0,2 млрд доларів, його активи оцінюються в 1,6 млрд. Проте експрезидент України опустився у рейтингу Forbes з третього на сьоме місце.

Загалом 76 учасників із першої сотні українського списку за рік збільшили свої статки. Багатство першої сотні зросло на 42%, до 44,5 млрд доларів.

"Вхідний квиток" до сотні збільшився на третину, до 125 млн доларів. За рік список оновився на 21%.

14 учасників потрапили до списку вперше. Їхні загальні статки перевищують 3 млрд доларів. Серед нових учасників – Віктор Медведчук (620 млн доларів), Олександр Конотопський (340 млн доларів), Олександр Косован (235 млн доларів), Катерина Костерева (190 млн доларів), Микола Удянський (180 млн доларів) та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна з 5 травня відновила закупівлю російської електроенергії через Білорусь, – нардеп

Ще семеро учасників повернулися до рейтингу після перерви. Серед абсолютних новачків найбільше представників з галузей IT та енергетики.

За словами укладачів рейтингу, збільшенню активів найбагатших українців сприяло зростання котирувань ключових експортних товарів – нафти, сталі, пшениці й кукурудзи.

Навесні 2021 року підвищення цін на сировинні товари лише прискорилося, "створюючи непоганий зачин для збільшення статків учасників національної сотні і в 2022 році".

Для несировинних активів мав місце ефект низької бази порівняння: торішні оцінки формувалися "на тлі невизначеності, змішаної з панікою".

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити