image
 |  241 16 Листопада 2024 | 19:38

Суд Львова виправдав Андрія Слюсарчука, відомого як «Доктор Пі»

Шевченківський районний суд Львова виправдав Андрія Слюсарчука, відомого як «Доктор Пі», якого у 2014 році засудили до 8 років ув’язнення за звинуваченням у медичному втручанні, що призвело до смерті пацієнтів, підробку документів про освіту та шахрайство в особливо великих розмірах.

Відповідний вирок ухвалив суд 14 листопада, – пише ZAXID.NET.

Як вказано в матеріалах справи, Андрій Слюсарчук видавав себе за видатного лікаря-нейрохірурга, доктора медичних наук, хоча не мав вищої освіти взагалі. Популярність він здобув на початку 2000-х, видаючи себе за людину з нібито феноменальною пам’яттю, бо міг відтворити 30 мільйонів знаків числа Пі після коми. За це він отримав прізвисько «доктора Пі». За президентства Віктора Ющенка йому вдалось стати радником віцепремʼєра України. Крім цього, Віктор Янукович нагородив його державною премією в галузі освіти.

У 2005 році Андрій Слюсарчук влаштувався на посаду професора кафедри інформаційних систем та технологій Інституту підприємництва та перспективних технологій НУ «Львівська політехніка». Для цього він використав підроблені документи про освіту – дублікат диплому російського Державного медичного університету Федерального агентства з охорони здоровʼя, диплом кандидата медичних наук Московської медичної академії, диплом доктора медичних наук та диплом про перепідготовку Санкт-Петербурзького державного університету.

У червні 2006 року, перебуваючи у Бродівській центральній районній лікарні, він повідомив медикам, що на прохання родичів оперуватиме одного з хворих. Пацієнт перебував на стаціонарному лікуванні через закриту черепно-мозкову травму. Після операції пацієнт помер, так і не опритомнівши.

Крім цього, у червні 2008 року батьки малолітньої пацієнтки з черепно-мозковою травмою та струсом мозку попросили Андрія Слюсарчука прооперувати її у Чортківській районній лікарні. Він провів дитині трепанацію черепа зліва й видалив частину тканин головного мозку. Після цього дитина померла.

Того ж року Слюсарчук проводив операцію в Славутській центральній лікарні на Хмельниччині. Він намагався видалити хворому новоутворення в головному мозку. Через кілька днів пацієнт також помер у реанімації. Ще одну операцію у Чортківській райлікарні він провів того ж 2008 року на прохання дружини хворого, в якого діагностували інтоксикаційно-гіпоксичну енцефалопатію важкого ступеня та церебральну кому.

Чоловік помер наступного дня після операції. У 2010 році Слюсарчук прооперував ще одного малолітнього пацієнта з Тернопільщини, який також помер одразу після операції. Слідчі звинувачували псевдолікаря в тому, що він обіцяв вилікувати безнадійно хворих людей й знайти для них ліки за кордоном.

У 2011 році львівська газета «Експрес» опублікувала розслідування, в якому звинуватила Андрія Слюсарчука у підробці документів про освіту. Після цього, 14 листопада 2011 року, його затримали у Києві. Увесь час Слюсарчук перебував у СІЗО й двічі намагався покінчити життя самогубством. У 2014 році Сихівський райсуд визнав його винним у пʼяти випадках незаконної лікарської діяльності, двох вбивствах з необережності, шахрайстві та підробці документів. Суд призначив йому вісім років позбавлення волі. У вʼязниці він провів чотири роки і сім місяців.

У 2016 році він вийшов на волю за «Законом Савченко». У 2017 році апеляційний суд Тернопільської області скасував вирок «Доктору Пі» й відправив його на повторний розгляд. У суді Андрій Слюсарчук свою провину не визнавав й називав справу сфабрикованою російськими спецслужбами разом з українськими правоохоронцями. Слюсарчук розповідав, що мав конфлікт з українською владою, а ЗМІ створили йому штучну біографію.

14 листопада 2024 року Шевченківський райсуд Львова визнав Андрія Слюсарчука невинуватим та виправдав через відсутність в його діях складу злочинів й недостатність доказів. Суд вважає, що слідчі неналежно оформили копії важливих документів й порушили права обвинуваченого. На думку суду, те, що Слюсарчук представлявся лікарем-нейрохірургом, є зловживанням довірою людей, а не шахрайством.

Суд виправдав Слюсарчука у справі про підробку документів, незаконну лікувальну діяльність, вбивство з необережності та шахрайство. Суд відмовив потерпілим у відшкодуванні моральної та матеріальної шкоди. Вирок можна оскаржити в апеляції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лікарні на Волині пацієнтці видалили пухлину без розрізу

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити