Київський апеляційний суд скасував рішення, яким умовно-достроково з колонії звільнили колишнього працівника поліції Нововолинська, який не відбув 1 рік і 7 місяців тюремного покарання.
Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 5 жовтня.
Як зазначають, 24 листопада 2017 року у Нововолинську на вулиці Шахтарській працівник поліції у позаробочий час в стані алкогольного сп’яніння скоїв ДТП, в якому загинув другий водій.
Обвинувачений працював оперуповноваженим поліції. За його словами, звільнившись після нічного чергування, він мав вихідний і лагодив у гаражі свій автомобіль.
Оскільки полагодити машину не вдавалося, то він випив 300-400 грамів горілки і сів за кермо та поїхав вулицею. Дорогою поліцейський помітив біля магазину двох своїх колег по роботі, запропонував підвезти і ті погодилися і підсіли.
Наближаючись до перехрестя, нетверезий водій побачив, що на світлофорі загорілося зелене світло і пришвидшив рух автомобіля, щоб проскочити на дозволений сигнал.
На смузі його руху перед світлофором були ще кілька автомобілів і поліцейський вирішив їх об’їхати по зустрічній смузі, де рухався інший автомобіль, внаслідок чого і сталося зіткнення.
У результаті численних травм водій, який їхав по своїй смузі руху, помер на місці. Поліцейські, які були пасажирами обвинуваченого, також отримали тілесні ушкодження.
Іваничівський райсуд Волинської області засудив водія до 3 років і 6 місяців ув’язнення. Вдові загиблого і синові присудили 440 тисяч гривень моральної компенсації.
Колишній правоохоронець провів неповні два роки в Кагарлицькій виправній колонії. Коли він відбув більше половини призначеного покарання, суддя Кагарлицького райсуду за зверненням начальника колонії звільнив засудженого умовно-достроково. Повний текст цього рішення від 10-го серпня 2021-го досі не оприлюднено.
Прокурор оскаржив це рішення, вказуючи, що визнання засудженим вини має формальний характер, і в період відбування покарання він ніяк відшкодовував 440 тисяч гривень збитків.
Засуджений пояснював, що, відбуваючи покарання, був обмежений у працевлаштуванні, а звільнившись – міг би заробляти більше і компенсувати шкоду.
За період утримання в колонії, із заробітку засудженого відраховується по 20 % на користь кожному із двох потерпілих. Але відшкодовано тільки 19 тисяч гривень із 440 тисяч, присудженої потерпілим компенсації. Це відбувається в примусовому порядку і сума є незначною. Добровільно збитків засуджений не відшкодовував.
Суд вважає, що такі обставини не свідчать про виправлення засудженого і підстав для умовно-дострокового звільнення нема.
Попереднє судове рішення скасовано і колишній поліцейський має повернутися в колонію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДТП у Луцьку: на переході збили пішохода