image
 |  9 29 Грудня 2018 | 13:31

Супрун розповіла, як вберегти печінку під час свят

Орган, який в період свят працює понаднормово — ваша печінка. Не перевантажуйте її аж надто, бо всі мають право відпочити.

Як вберегти печінку під час свят розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

Печінка бере участь в травленні, займається обміном білків, жирів та вуглеводів, нейтралізує токсини. Одна з головних функцій цього органу – фільтрування або детоксикація крові.

Виявивши непотрібну речовину, печінка або перетворює її в продукт, який не зашкодить, або виводить з організму через нирки та кишківник для виведення з організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун розповіла, як вберегтися від похмілля

На що важливо звернути увагу:

Хвороби печінки часто проходять без жодних симптомів. Зверніть увагу, якщо:

♦немає апетиту

♦погано переносите жирну їжу

♦гіркота в роті

♦слабкість

♦жовтяниця

♦втома

♦світлі випорожнення

♦темний колір сечі

♦шкірний свербіж

Найпоширеніше захворювання печінки сучасності - жирова хвороба. Зазвичай має безсимптомний характер, але вона дуже небезпечна. Може переходити у фазу запалення, що надалі може призвести до цирозу печінки або ж гепатоцелюлярної карциноми. Крім того, вона може сприяти виникненню цукрового діабету та серцево-судинним захворюванням, як інсульти та інфаркти. Жодні "гепатопротектори" чи "прокапування" не допомагають одужати.

На сьогодні найефективнішим засобом у лікуванні є здоровий спосіб життя — відмова від алкоголю (якщо він є причиною хвороби), збалансоване харчування та регулярні фізичні навантаження.

Припиніть безконтрольно призначати собі ліки.

Найнебезпечнішими ліками для печінки є антибіотики.

На другому місці — дієтичні добавки. Так-так, помилково вважати, що їх можна приймати безконтрольно і досхочу, бо "вітамінів багато не буває". Вживання будь-якого засобу має бути медично виправдано і це вирішувати вашому лікарю.

Печінку вражає й парацетамол. Тому регулярне самолікування, аби збивати температуру, небезпечне та може призвести до ураження печінки.

Піклуйтеся про свою печінку та заплануйте візит до свого лікаря. Кожному слід періодично проходити скринінг — здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини та дізнаватися рівень печінкових проб.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити