У клініках розвинених країн люди, що прийшли відвідати родича або ж очікують лікаря, не одягають бахіли, написала вона у Facebook.
В Україні це також не обов'язково. У жодних нормативних документах немає вимог, які зобов'язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Супрун розповіла, де взяти безплатні ліки
"Єдині місця в лікарні, де варто їх носити, - операційні та приміщення, які потребують асептичних умов - тобто там проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції. Адже використання бахіл може забезпечити мінімальний фізичний бар'єр від мікроорганізмів", - пише Супрун.
Вчені проводили дослідження, у яких учасники ходили при пацієнтах у бахілах і без них. Статистично дослідники не знайшли значущої різниці.
"Ініціатива щодо одягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта", - продовжила лікарка.
Використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз, - економічно необґрунтоване та не несе користі ні медзакладу, ні відвідувачам.
Крім того, величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету. А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров'я людей, аніж сліди від взуття на підлозі.