image
9 Листопада 2017 | 14:25

«Трафальгарська битва» Коломойського, Боголюбова, Пінчука (ВІДЕО)

Український олігарх Віктор Пінчук отримав компенсацію у вигляді елітної нерухомості в Лондоні від Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова за Криворізький залізорудний комбінат.

Про це 9 листопада 2017 року повідомляє сайт «Depo.ua».

Про це йдеться в розслідуванні журналістів проекту «Слідство.Info» «Трафальгарська битва» українських олігархів, заснованому на матеріалах, які отримали назву «Документи райських кістяків».

[embed]https://youtu.be/u2oskMoV4gs[/embed]

У 2013 році український олігарх Віктор Пінчук вимагав у Високому суді Лондона $2 млрд від Коломойського і Боголюбова. Причиною став той факт, що в середині 2000-х Пінчук виділив кошти на покупку найбільшого в Україні заводу з видобутку залізної руди - Криворізький залізорудний комбінат.

Ці гроші Пінчук назад не отримав, тому оцінив збитки в $2 млрд. У результаті олігархи уклали «мирову угоду»: Пінчук мав отримати дві дорогі лондонські комерційні будівлі.

Перша будівля, якою Коломойський і його партнер, за даними журналістів, розрахувалися з Пінчуком - це офісний центр на вулиці 27 Найтсбридж в одній із центральних частин Лондона - престижному районі Белгрейв. Його власником у реєстрі офіційно значиться британська Bbay (Knightsbrige) Ltd, контроль над якою закінчується трастом з острова Джерсі.

Сама будівля має площу 64 тис. квадратних футів. Її вартість на кінець 2015 року оцінювалася в 75 млн 65 тисяч фунтів. А річний дохід від здачі площ в оренду становив, за отриманими ЗМІ документам, 4 млн фунтів.

Втім, справжнім королівським трофеєм для Пінчука стала друга будівля, яку як відступні йому повинні були віддати Коломойський і Боголюбов. Це будинок Grand Buildings на Трафальгарській площі, знаходиться за адресою 1-3 Strand Street London WC 2. Помпезне спорудження, в якому колись розміщувався лондонський «Гранд Готель».

У 1988 році воно було реконструйовано і тепер тут розташовуються офіси, дорогі ресторани і магазини. Якщо поглянути на Google maps, то центр Лондона знаходиться саме тут, на Трафальгарській площі поруч з цим будинком. Навпроти височіє Колона Нельсона - монумент відомому британському адміралу, який в 1805 році розгромив об'єднану французько-іспанську ескадру біля мису Трафальгар. Тепер тут, в цьому знаковому для всіх британців місці, закінчилася суперечка одного українського олігарха з двома іншими.

Тим часом, узгодивши схему офшорного володіння, лондонські юристи Пінчука з Hogan Lovells в листуванні з Appleby додають, що ця структура буде створюватися, в тому числі, з «податковими цілями».

Клієнт отримає контроль над двома вищезгаданими компаніями з острова Мен і йому доведеться керувати ними, а також для цілей оподаткування підтримувати там більшість директорів з острова Мен, - йдеться в листі Девіда Харрісона з Hogan Lovells на адресу Appleby.

Нік Метіасон з Finance Uncovered пояснює, що це може означати.

Потенційно, це можна використовувати для ухилення від податків. У минулому ви могли уникнути гербового збору - податку, який ви платите з покупки нерухомості. Якщо у вас є офшорні компанії, ви ці зобов'язання мінімізуєте. А коли ви продаєте нерухомість, ви можете уникнути податку на прибуток від капіталу на комерційні об'єкти. Тому є багато переваг від володіння нерухомістю через офшорні схеми. Також це усуває проблеми з правоохоронними органами, органами виконавчої влади по всьому світу. Якщо вони хочуть зрозуміти, кому належить ця нерухомість або перевірити вас на відмивання коштів та корупцію - то офшори це саме те, що вам потрібно, - додає Нік.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити