image
 |  7 1 Вересня 2019 | 14:18

«Тютюнові компанії до 1-го вересня готові», - біля луцьких шкіл продають цигарки

У Луцьку відбулася акція, аби привернути лучан до проблеми продажу цигарок біля навчальних закладів Луцька.

Про це йдеться на сторінці Волинського обласного центру громадського здоров'я у Фейсбуці, - пише Волинь24.

«8 кіосків тютюнової продукції в Луцьку розташовані у безпосередній близькості до шкіл. Діти бачать їх дорогою до навчальних закладів, такі точки продажу приваблюють школярів яскравими вітринами, підсвіткою, пачки цигарок продавці розміщують на рівні дитячих очей, біля солодощів. Тютюнова індустрія, як і будь-яка інша, працює для свого клієнта, вона зацікавлена, щоб продажі не знижувались, тому таким чином виробники і продавці тютюну орієнтуються на потенційного клієнта – дітей», – каже регіональна координаторка коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну!» на Волині Оксана Ютовець.

Згідно з результатами моніторингу, у Луцьку біля шкіл розташована 31 точка продажу цигарок. Біля шкіл №1, 13,12,17 таких точок нема, проте біля деяких інших розміщено і по три точки продажу тютюнових виробів. З 31-ї точки продажу 38% – це супермаркети, 38% – невеликі продуктові крамниці, 22% – тютюнові кіоски.

«Усюди в цих точках продають також ароматизовані цигарки (з ароматом дині, вишні, наприклад) та у 45% – тютюн для кальяну. Упаковка такої продукції теж приваблива. У 25% точок продажу тютюнові вироби розміщені на рівні дитячих очей, у 25% – поруч із солодощами, у 22% – при купівлі пропонують сувеніри чи подарунки. Згідно з дослідженнями, якщо діти постійно бачать привабливі тютюнові вироби, у 64% зростає ризик почати курити. За результатами глобального опитування молоді щодо куріння, 63% підлітків віком 13-15 років спостерігають рекламу тютюнових виробів в місцях продажу», – наголошує Оксана Ютовець.

Керівник Волинського обласного центру громадського здоров’я Сергій Новосад наголосив і на небезпеці куріння електронних цигарок.

«Згідно з дослідженнями, серед дітей віком 12-18 років поширеність куріння звичайних цигарок становить 14%. Водночас електронні цигарки курять 20%. Це зумовлено тим, що в Україні нема законодавства, яке обмежує обіг електронних цигарок. Недобросовісний бізнес, користуючись недосконалістю законодавства, продає дітям електронні цигарки. На сайті Президента зареєстрована петиція щодо запровадження законодавчого обмеження обігу електронних цигарок в Україні, яку я закликаю усіх підписати. Також ми співпрацюємо з Луцькою міською радою щодо зменшення точок продажу цигарок у Луцьку, адже в ЄС, наприклад, цигарки продаються в закритих боксах, нема яскравих вітрин і лише курці знають, де можна купити сигарети. У Луцьку поки цигарки продають на кожному кроці і досі є спеціалізовані магазини, де вся вітрина викладена тютюновою продукцією. Те, що в нічний час кіоски привабливо підсвічують – додаткова спокуса для дітей спробувати цигарку», – каже він.

З червня 2019-го року Волинь стала однією з пілотних регіонів коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну!». У вересні, зі слів регіональної координатори Оксани Ютовець, представництво подаватиме проекти рішень для Луцької міської ради, аби обмежити в обласному центрі викладку цигарок на вітринах в доступності для дітей.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити