image
 |  7 9 Березня 2020 | 21:06

У 2014 році з РФ на Донбас відправили два «Буки» – обвинувачення у справі МН17

Обвинувачення у справі про катастрофу літака рейсу МН17 заявило в суді, що в Україну з Росії у 2014 році відправили щонайменше дві установки «Бук», але одна з них по дорозі зламалася.

Про це повідомляють «Укрінформ» з посиланням на ВВС.

«У 2018 році група Bellingcat повідомила, що транспортуванням «Бука», з якого збили пасажирський літак, займався офіцер ГРУ Олег Іванніков. Однак на першому засіданні суду у справі MH17 в Нідерландах прокурори заявили, що «Бук», пересування якого контролював Іванніков, насправді просто не доїхав до непідконтрольних українському уряду територій на Донбасі. А «Бук», який збив літак, - це інша зенітно-ракетна установка», - йдеться у повідомленні.

Водночас адвокати одного з чотирьох підозрюваних, підполковника запасу ВДВ Росії Олега Пулатова, у суді апелювали до того, що повітряний простір над Україною не був закритий, і слідство «не розслідувало це питання».

Проте прокурори вважають, що випадок MH17 дуже відрізняється від інших подій, коли збивали літаки. І основна відмінність полягає в тому, що російський «Бук» з самого початку не мав опинитися в Україні. Таким чином, збиття літака є наслідком злочинного діяння.

«Суд не розглядатиме питання, чи повинна була Україна закривати свій повітряний простір. Якою б не була відповідь на це питання - це не звільняє винних у пуску ракети по цивільному літаку від відповідальності», - заявили прокурори.

У суді оголосили, що слідство взяло до уваги, проаналізувало і долучило до справи всі матеріали, раніше надані російською стороною, а також заяви, які виголошували на пресконференціях.

Сторона обвинувачення зазначила, що журналісти і активісти зробили величезний внесок у розслідування трагедії. Дехто з них «ризикував, щоб оприлюднити правду».

Як повідомлялося, 9 березня у Нідерландах розпочався суд у справі про збитий літак рейсу МН17.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура, був збитий над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебувало 283 пасажири й 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна Спільна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

У травні 2018 року Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у причетності до катастрофи рейсу МН17.

19 червня 2019 року Спільна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування «Бука», - це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони так званої «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі троє - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Жоден із них на засіданні не був присутній. Інтереси Пулатова у суді представляють адвокати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща вводить санконтроль на кордонах із Німеччиною, Чехією та Україною

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити