image
 |  23 15 Січня 2020 | 21:27

У 2020 році в Луцьку вже зареєстрували два випадки скарлатини

В області продовжують реєструватися випадки скарлатини.

Про це повідомили у ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Згідно аналізу статистичної звітності, проведеного лікарями-епідеміологами ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» у 2019 році в області зареєстровано 446 випадків скарлатини, 99,6% захворілих – діти до 17 років, з них понад 50% становлять діти, котрі відвідують дитячі організовані колективи. Захворюваність реєструвалась у всіх районах, проте найвищі показники в Луцькому, Камінь-Каширському районах та м.Луцьку. За 2 тижні поточного року уже зареєстровано 2 випадки скарлатини у м.Луцьку.

Для даного захворювання характерна осінньо-зимова сезонність. Джерелом інфекції є хвора людина або носій стрептококів. Скарлатиною можна заразитися повітряно-крапельним шляхом, а також через іграшки та побутові предмети.

Скарлатина — це одна із поширених дитячих некерованих інфекцій. Збудником є ß-гемолітичним стрептококом групи А, який викликає симптоми загальної інтоксикації (підвищення температури тіла, головний біль, загальна слабкість), ангіну та характерний висип на шкірі.
Висипання з’являється на 1-2 день хвороби та сконцентровані на згинальних поверхнях кінцівок, природних складках, передній і боковій поверхні шиї, боковій поверхні тулуба, животі. Чистий носогубний трикутник є характерною ознакою інфекції.Спочатку на язиці з’являється білий наліт, проте за 4-5 днів він поступово зникає і язик набуває яскраво-малинового кольору з набряклими сосочками.

Лікування хвороби обов’язково включає курс антибіотиків, оскільки даний стрептокок може уражати нирки, суглоби, мигдалики. Пацієнти з тяжкими формами скарлатини, з ускладненнями та за епідемічними показами рекомендована госпіталізація.

Профілактика

Щеплення від скарлатини немає, проте перехворівши одного разу, людина стає практично невразливою перед інфекцією – формується пожиттєвий імунітет.

Щоб уникнути зараження варто дотримуватися простих правил гігієни:

провітрюйте приміщення;

гуляйте на свіжому повітрі;

уникайте контакту з хворими людьми;

мийте руки після вулиці та перед їжею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епідемія грипу цієї зими буде дуже важкою

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити