image
 |  2 22 Грудня 2017 | 07:07

У Дубівській громаді навчали депутатів та працівників ради

20 грудня 2017 року у Дубівській об’єднаній територіальній громаді навчали депутатів та працівників органу самоврядування.
Про це 22 грудня 2017 року повідомили у Асоціації підтримки та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення.
Семінар «Забезпечення публічності та прозорості у діяльності обраних та посадових осіб місцевого самоврядування» пройшов з ініціативи експертки Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії Ірини Гайдучик.
Впровадження ефективних інструментів прозорості та публічності в місцевому самоврядуванні максимально забезпечують відкриті і приязні взаємовідносини влади та громади та сприяють підвищенню рівня загальної довіри один до одного, - стверджує екпертка.

Аби сприяти максимальному запровадженню практик доброго врядування на рівні Дубівської ОТГ для депутатів та працівників ради, спікером заходу запросили Михайла Шелепа. Це людина, яка не на словах знає механізми контакту з владою.
В ході семінару говорили про прозорість, публічність та підзвітність. Розповіли, яка інформація є публічною та як організувати роботу із громадою через надання доступу до публічної інформації.
Доступ до публічної інформації може бути пасивний та активний. І чим більше інформації є у доступі на сайті, тим менша ймовірність, що до вас особисто в раду прийдуть просити документ чи інформацію, - каже експерт.

Для впровадження ефективної комунікації із громадськістю розібрали механізм роботи з запитами на інформацію від громадян. Михайло Шелеп поділився власними секретами впливу на владу та розібрали зразки звернень та подальші дії з ними, враховуючи строки реагування.
Поряд з правами та вимогами мешканців громади, сьогодні говорили про права, можливості та обов’язки депутатів та старост у представленні інтересів громад.
Значну увагу приділили звітам депутатів, старост та голови.
Звіт – це гарна форма комунікації з громадськістю. Відкрита зустріч, де можна поставити питання напряму голові громади іі отримати допомогу чи варіант рішення проблеми, однозначно скорочує дистанцію між мешканцями та управлінцями, - продовжує Михайло.

Заодно поділились досвідом сусідньої Люблинецької громади, які нещодавно прийняли  рішення і провели разом зі звітом ще й бюджетні слухання.
Семінар відбувся в межах реалізації проекту «Майстерня комунікації влади та населення у об’єднаних територіальних громадах Волині через використання інструментів місцевої демократії», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити