У Китаї викрили шахрайську мережу, яка займалася розповсюдженням підроблених вакцин проти коронавірусу.
Про це повідомляє «OBOZREVATEL».
Зокрема, було заарештовано 80 продавців і конфісковано щонайменше 3000 доз фейкового препарату. Про це повідомляє новинне агентство «Сіньхуа».
Зазначається, що правопорушники налагодили шахрайську схему ще з вересня 2020 року. Вони заповнювали ампули звичайним фізрозчином, зате збували їх під виглядом вакцини проти COVID-19 за високою ціною. Злочинна діяльність була поширена у декількох містах, зокрема, у Пекіні, Шанхаї та східній провінції Шаньдун.
Місцеве видання Global Times із посиланням на власні джерела, близькі до великого виробника вакцин у країні, зазначає, що розповсюджувачі фальсифікату, користуючись дефіцитом цих препаратів у світі, ймовірно, збиралися відправити фальсифікат зокрема й за кордон. Ба більше, наголошується, нібито ця група людей раніше контрабандним шляхом ввозила вакцини в Африку, хоча невідомо, як їм вдалося покинути країну.
«Вакцини, наповнені фізрозчином, напевно, не подіють, але й не викличуть проблем зі здоров'ям, тому очевидно, що підозрювані хотіли грошей, а не заподіяти шкоду людям», – прокоментував експерт із вакцин Тао Ліна із Шанхая.
Водночас Міністерство громадської безпеки Китаю почало спеціальну кампанію щодо боротьби з незаконним виробництвом і продажем підроблених вакцин, контрабандою, незаконними щепленнями й іншими злочинами, пов'язаними з вакцинами.
Тао Ліна додав, що в Китаї кожна коробка з вакцинами проти коронавірусу має унікальний код, який необхідно сканувати під час щеплень, щоб підтвердити його справжність. Хоча й можливо, що код може не скануватися під час процесу екстреної вакцинації.
Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вакцина проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech (Китай) не потрапить у країну, якщо не відповідатиме міжнародним правилам реєстрації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський втратив контроль. Хто в Україні щепиться від СOVID-19 найшвидше?