image
 |  5 1 Серпня 2019 | 08:31

У ковельському музеї виставляють експонати часів Київської Русі

Фонди Ковельського історичного музею поповнили новими експонатами періоду Київської Русі.

Про це інформує прес-служба Ковельської міської ради.

З’явились такі експонати, як: фібули, персні, бубенці,пряжки, кистені, скроневі кільця.

Фібула – металева застібка, яка мала практичне значення (використовувалась для застібання одягу типу плаща) і водночас виконувала роль прикраси.

Серед нових надходжень є перстень, щиток якого прикрашений стилізованим гравіюванням у формі метелика, а зображення по контуру обведене еліпсом. У слов’ян метелик – символ душі, безсмертя, відродження та воскресіння.

Персні із зображенням рослинної та геометричної орнаментації слугували не лише прикрасами, але й оберегами. Були поширені не лише серед міського, а й сільського населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинянин натрапив у своєму садку на рідкісний гриб (ФОТО)

Бубенці металеві, складені із двох ковшеподібних половинок та зварених в єдине ціле, всередині порожнина. Використовувались як оздоба, їх прикріплювали по нижньому краю лобових пов’язок, що пов’язувались навколо дівочої голови для підтримки розпущеного волосся, яке було найдавнішою зачіскою на Русі. Поруч з бубенцями використовувались різної форми металеві підвіски, лунниці та хрестики. Також бубенці використовували як оздобу для намиста.

Пряжка еліпсоподібної форми, без оздоблень. Такого типу пряжки застосовували як поясні, також могли використовувати для кріплення до одягу чоловіка, зброї.

Металеві кільця могли використовувати різні функції та застосовувались як амулети. Також мали і практичне значення – використовувались як частина застібки, як допоміжне кріплення. Також їх використовували як оздоба, наприклад як частина поясного одягу.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити