image
 |  2 13 Березня 2021 | 18:09

У Криму продовжують висихати водосховища

В окупованому Криму швидко міліють водосховища, від яких залежать великі міста.

Перші проблеми з водою виникли в Сімферополі влітку 2020 року. У Сімферопольському районі воду вмикають по 3 години вранці та ввечері, повідомляє "Крим.Реалії".

Сімферополь раніше забезпечували з Аянського, Сімферопольського і Партизанського водосховищ. Рівень води в них ще восени впав до критичних позначок.

Через якийсь час воду за графіком ввели в Бахчисараї та Бахчисарайському районі. Регулярні війська окупантів прокладали трубопровід і качали воду з Тайганського і Білогірського водосховищ та річки Біюк-Карасу.

Сімферопольське й Загірське водосховища повністю виснажились. Вони забезпечували водою Ялту. Запасів Загорського і Щасливенського водосховищ вистачить максимум на 3 місяці, назріває екологічна катастрофа.

В Ізобільненському водосховищі критично низький рівень води. Воно подає воду в Алушту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зірвали рекордний джекпот у 33 мільйони гривень

85% потреб Криму в прісній воді Україна забезпечувала через Північно-Кримський канал. Він з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії поставки води призупинили.

Запаси води в Криму поповнюють із водосховищ природного стоку і підземних джерел. Регулярне використання підземних запасів води призвело до засолення ґрунту на півострові. Мала кількість опадів і малосніжна зима 2020-го призвели до посухи.

Моніторингова місія ООН в Україні повідомила, згідно з міжнародним правом Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою. У Києві стверджують, що постачання води на півострів по Північно-Кримському каналу відновлять лише після деокупації.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити