image
 |  14 8 Березня 2018 | 18:00

У Лондоні після отруєння Скрипаля вимагають розслідувати 14 підозрілих смертей

Раніше 14 підозрілих смертей були визнані самогубствами або нещасними випадками.
Про це 08 беpезня 2018 року повідомляє сайт «DT.UA».
У Великобританії депутати вимагають від голови МВС Амбер Радд скликати нараду надзвичайного комітету COBRA у зв'язку з отруєнням колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та провести ретельне розслідування 14 підозрілих смертей, що сталися на території Британії за останні роки, - повідомляє ВВС.
Голова парламентського комітету з питань внутрішніх справ Іветт Купер закликає доручити Національному кримінальному агентству розслідування 14 смертельних випадків, які британська поліція не вважала підозрілими, але які спецслужби США вважають потенційно пов'язаними з Росією. Про підозрілі смерті 14 осіб йшлося в декількох частинах розслідування видання BuzzFeed, яке вийшло влітку минулого року.
Так, більшість загиблих так чи інакше були пов'язані з бізнесменом Борисом Березовським або колишнім співробітником ФСБ Олександром Литвиненком, який помер в результаті отруєння полонієм.
Наголошується, що до цих смертей могли бути причетні російські спецслужби або мафіозні угруповання, а британська поліція визнала їх самогубствами або нещасними випадками, щоб не сваритися з Росією.
Тепер депутати вимагають розслідувати смерть експерта з радіації Метью Панчера (2016), британського бізнесмена Скотта Янга (2014) та його ділових партнерів Пола Касла, Роббі Кертіса і Джонні Елічаоффа (2010-2014), російського бізнесмена Бориса Березовського (2013), бізнесмена Олександра Перепілічного (2012), фахівця з Британського центру урядового зв'язку Гарета Вільямса (2010), грузинського бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі (2008), засновника нафтової компанії ЮКОС і партнера Михайла Ходорковського Юрія Голубєва (2007), журналіста The Times Деніела МакГрорі (2007), постійного представника Росії в Міжнародній морській організації Ігоря Пономарьова (2006), Стівена Кертіса (2004) - британського повіреного, який допоміг Березовському і Патаркацишвілі вивести з Росії мільярд фунтів та юриста Стівена Мосса (2003).
Як повідомлялося, увечері 5 березня стало відомо про те, що у Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері.
Через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах й утруднене дихання.
За даними The Guardian, Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною – ймовірно, зарином або VX.
Розслідування доручили контртерористичному департаменту поліції, хоча слідство поки що не вважає замах на шпигуна терактом.
Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.
У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити