image
8 Лютого 2018 | 18:22

У Луцьку оприлюднили півтори сотні унікальних фотографій членів ОУН-УПА (ВІДЕО)

Знімки оприлюднили, аби нагадати про злочини радянського режиму.
Про це 08 лютого 2018 року повідомляє сайт «5 канал».
[embed]https://youtu.be/9rP-_8fMxvc[/embed]
Тривалий час картотека Комітету Державної Безпеки СРСР зі світлинами українських націоналістів зберігалась у приватних осіб. Там - зображення убитих або зниклих безвісти представників українського підпілля 1940-50-х років минулого століття.
Найстарше фото датують 1923 роком. Чимало із цих людей досі не ідентифіковані.
Зі слів краєзнавців, знімки оприлюднили, аби нагадати про злочини радянського режиму - мають намір тепер зробити цей фотоархів частиною майбутнього музею національно-визвольного руху.
Не можна сказати, що не було відомо (про ці події), тобто десь щось проривалося, проходило, але це були такі вкраплення і якщо якісь фотографії і потрапляли, це були фотокопії. Тепер це є оригінали, і це стане таким речовим доказом (злочинів радянської влади - ред.). Після цього має бути ідентифікація цих осіб і ми відкриємо історію. Це є закриті або замовчувані сторінки історії, які будуть відкриватися, -переконаний  краєзнавець Сергій Голдевський.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити