image
11 Липня 2019 | 21:46

У Луцькій міській лікарні робитимуть новий вид операцій

У Луцькій міській клінічній лікарні в урологічному відділенні вперше зробили операцію малоінвазивним, ендоскопічним методом, яка називається "черезшкірна нефролітотрипсія", тобто лікування сечокам’яної хвороби за допомогою контактного дроблення каменів.

Про це повідомили на сторінці медзакладу у Фейсбуці.

Суть методу полягає у виконанні «проколу» в поперековій ділянці (зі сторони спини), через який в порожнисту системи нирки вводиться спеціальний інструмент – «нефоскоп». Він забезпечує можливість огляду нирки і каменя з середини, а також має робочий канал, через який камені дроблять і виводять його фрагменти.

"Після проведеної операції у поперековій ділянці залишається малопомітний рубець довжиною приблизно 1 сантиметр", - розповів завідувач відділення, лікар-уролог вищої категорії Мирослав Коник.

Притім, що подібна операція може тривати довше як класична "відкрита", після оперативного втручання новим методом хворий на наступний день вже ходить, зменшується перебування у стаціонарі до 4-5 діб, значно менша операційна травма та больовий синдром і значно вища ефективність у порівнянні з іншими методами.

Такий метод вважається «золотим стандартом» малоінвазивного оперативного лікування сечокам’яної хвороби не тільки в Україні, але й у всьому світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У луцьких парках людей покусали небезпечні кліщі

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити