image
 |  11 28 Жовтня 2022 | 11:52

У Луцькому виші керівники волонтерських рухів провели мотиваційний бранч (ФОТО)

Традиційно, уже втретє на факультеті митної справи, матеріалів та технологій ЛНТУ відбувся мотиваційний бранч «Війна: час цінностей та пріоритетів» із керівниками волонтерських рухів.

Про це пишуть на сайті ЛНТУ.

Із вітальним словом виступила декан ФММТ Валентина Ткачук. Вона представила усіх спікерів та зазначила, якою принципово важливою є тема цьогорічного бранчу.

«Тема нашої зустрічі дуже болюча – війна. Це те, що змінило наш світ і те, що нас об’єднало однією метою – наближенням перемоги. Кожен українець відчув на собі важкий тягар війни, але кожен намагається впоратися із цим по-своєму. Як це робити на своєму місці розкажуть сьогодні наші спікерки. Кожна з них має свою особливу історію волонтерства, якою ділитимуться із нами», - резюмувала Валентина Ткачук.

«Цей колектив насправді заслуговує на те, щоб мати потужне і переможне майбутнє!», - так, про волонтерство в Луцькому національному технічному університеті розповіла ректор Ірина Вахович.

«Із першого дня повномасштабного вторгнення увесь колектив ЛНТУ мобілізувався і почав працювати на власному фронті. Освіта не може стояти осторонь, коли країна потребує всебічної підтримки. Тож, працівники та студенти ЛНТУ започаткували одразу кілька напрямків волонтерської діяльності: логістика, збір харчів, медикаментів та необхідних речей для бійців та постраждалих громадян, пошиття амуніції та виготовлення якісних пластин для бронежилетів, забезпечення харчуванням переміщених осіб та військових, виготовлення маскувальних сіток та «бандера-смузі».

Під дахом ЛНТУ виникла потужна синергія наука-бізнес-влада. Ми стали підтвердженням формули, яка має надзвичайно потужну силу у розвитку нашої держави та подальшій її відбудові. Наразі ЛНТУ не зупиняється і продовжує наближати перемогу України», - констатувала Ірина Вахович.

«Ви потім згадаєте, що зробили для перемоги»

Наступною мотивувала студентів ЛНТУ Тетяна Репницька, координаторка волонтерського хабу «VOLWEST HUB», директор бізнес-академії. Як зазначила спікерка, потрібно займатися тим, де ви є професіоналами, де маєте досвід і компетенції. Саме тому, розповідає Тетяна, вона акумулювала усі свої комунікативні та організаторські навички і, об’єднавшись з іншими однодумцями, створила волонтерський рух, який займається курсами підготовки із тактичної медицини, бойової підготовкию Крім того, як зазначає волонтерка, їхній волонтерський рух намагається бути максимально адаптивним, тому реагує на потреби та виклики відразу. Так, VOLWEST HUB займається виготовленням сухпайків, формуванням тактичних аптечок, закупівлею військової амуніції та обладнання. Крім того, за словами Тетяни Репницької, спільними зусиллями із Віктором Корсаком їм вдалося розробити та виготовляти різне спорядження для потреб військових, а також сформувати та видати 5000 примірників посібників «Тактична медицина».

«Лідер думок має мати проукраїнську позицію!»

Ще однією спікеркою на бранчі була випускниця ЛНТУ, інфлюенсерка та модель Анастасія Балабаш. Вона розповіла про іншу сторону соцмереж під час війни, як змінився світ Instagram з початком повномасштабного вторгнення, які тепер цінності та пріорітети у брендів, а також який вплив здійснюють інфопродукти у соцмережах на суспільство. Основною тезою Анастасії під час виступу було твердження, що допомагати ЗСУ можна й через соцмережі.

«Ми починали з нуля…»

Наступною розповіла про свою діяльність Руслана Вознюк, очільниця ГО «Яворина-Волинь». Вона порівняла особливості волонтерства 2014 року і 2022-ого. «Якщо ми маємо шанс щось змінити, то потрібно змінювати!» - із таким меседжем та новою силою взялася до волонтерства 24 лютого 2022 року Руслана Вознюк. Плетіння сіток, пошиття тактичних рукавиць і балаклав, виготовлення буржуйок, приготування тушонки, благодійні ярмарки, гуманітарна допомога і ще безліч напрямків, якими займається волонтерський рух «Яворина-Волинь».

«Коли мій син на свій 10-ий день народження навіть не засмутився, що святкування не відбулося, бо війна, я зрозуміла, що в цієї держави надзвичайно сильне майбутнє і з новим натхненням продовжила свою справу», - підсумувала Руслана Вознюк.

«Єдине місце, де мені було нестрашно 24 лютого – це волонтерський цент»

На завершення заходу виступила Анастасія Кожура, волонтер ГО «Меценати для солдата». Вона розповіла про ще один надзвичайно важливий волонтерський напрямок – турбота про сім’ї загиблих військових. Окрім усього іншого, «Меценати для солдата» займаються опікою над дітьми, в яких війна забрала батьків. Як розповіла Анастасія, з початку повномасштабного вторгнення, таких дітей було понад 200 таких дітей. «На жаль, ця кількість росте із кожним днем цієї страшної війни, тому ми намагаємося доклалати максимум зусиль, аби хоч трішки полегшувати долю цих діток. Ми організовуємо для них заходи, подорожі, подарунки, проводимо реабілітаційні заходи тощо», - зазначає волонтерка.

Ще один напрямок про який розповіла Анастасія Кожура – реабілітація жінок, які залишилися вдовами. Їхня організація допомагає їм адаптуватися до нової реальності через рукоділля та арт-терапію.

Загалом, захід відбувся із одним посилом: кожен може допомогти і наблизити перемогу України. Дякуємо гостям за мотиваційні виступи та візит до Луцького національного технічного університету!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити