У Луцьку на вулиці Кривий Вал мешканці історичного будинку затіяли самовільний ремонт фасаду.
Про це повідомив Олександр Котис на сторінці у facebook.
"Вуличка Кривий Вал, особливо її центральна і західна частина - дуже гарна, атмосферна, часто зі з збереженими будівлями, подекуди зі встановленою за архівними матеріалами історією. Дуже боляче дивитися, коли раптом щось стається з цією атмосферою і коли робиться з будівлями таке, як на фото.
Чергове утеплення історичного фасаду. Фасаду будинку, який я завжди любив через його збережені автентичні деталі - фігурну кладку, двері, ґратку над входом, стовпці над карнизом. Таких приємних будинків залишилося в Луцьку небагато. Цей будинок справді зразковий на цій вулиці.
Робити таке не можна ніяк, бо це суперечить духу і правилам історичного ареалу, у якому пролягає вуличка. Режим використання встановляє процедуру погодження таких робіт. І мешканці квартири її не пройшли... Відділом охорони культурної спадщини був виданий припис про зупинку робіт і повідомлено необхідність погодження зміни фасадів. Така процедура у подібних випадках.
Та мене більше турбує не формальний бік, а ціннісний. В ході спілкування з мешканцями квартири, працівниками і мешканцями вулиці стає зрозумілим їхній підхід. На жаль, я стикнувся з нерозумінням цінності такої архітектури і нерозумінням правил гри, коли ти живеш не на острові, а серед людей. В таких випадках можна навести приклад про автомобіль: це чиясь власність, але цей власник авто зобов'язаний дотримуватися правил дорожнього руху. З історичними будинками так само!! Тим більше, коли визначені історико-архітектурні опорні плани, історичні ареали, є постанови Кабміну і так далі.
Є ще сторона мешканців, які утеплюють фасад майже виключно з міркування теплозбереження. І в цьому годі відмовити, але способи утеплення бувають різні!.. Це аж ніяк не скасовує обов'язковості законних процедур, під час яких навряд чи був би виданий дозвіл на утеплення такої архітектури", - написав посадовець.