image
 |  4 28 Травня 2019 | 11:58

У Луцьку поряд зі школою росте борщівник Сосновського

У Луцьку в районі підшипникового заводу поряд зі школою №20 росте борщівник Сосновського.

Про це у соціальній мережі Фейсбук повідомив депутат свободівець Микола Романюк.

Зі слів депутата, дана проблема актуальна щороку, адже очевидно, що для боротьби з небезпечною рослиною потрібна комплексна робота.

«Будемо готовити звернення на вирішення даного питання!», - резюмував депутат Микола Романюк.

Боротьба з отруйним борщівником справа складна, але необхідна, беручи до уваги його небезпека для здоров'я людини, а також для інших рослин.

Чим небезпечний борщівник отруйний?

Отруйні види борщівника є реальною загрозою здоров'ю, а часом і життя людини. Небезпека представляє не тільки сік рослини, але і його пилок, аромат (запах) і навіть роса.

Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам в своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. І як наслідок протягом дуже короткого проміжку часу можна отримати важкий сонячний опік з численними пухирями аж до III ступеня. Спостерігалися випадки летального результату у дітей з численними опіками.

Небезпеку представляє не тільки сік борщівника, але і його роса. Навіть простий дотик до трави біля борщівника може викликати сильний опік. Такі пошкодження дуже довго заживають і можуть залишити після себе шрами і рубці.

Іноді опіки від контакту з рослиною проявляються не відразу, а через якийсь час, тому виїжджаючи на природу, особливо з дітьми, огляньте уважно місце, де ви плануєте зупинитися, чи немає там небезпечної рослини.

Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в око може призвести до сліпоти.

Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є: розпухання гортані і задуху.

Ознаками інтоксикації (отруєння) борщівник є такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40оС. Надмірний вплив в перспективі може загрожувати хворобою Вітіліго.  

    

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити