У неділю, 14 вересня, о 14:00 у Центрі розвитку креативних індустрій «Або Aбо» (вул. Лесі Українки, 52) відбудеться презентація книги письменника й ветерана російсько-української війни Артура Дроня «Гемінґвей нічого не знає». Модеруватиме розмову засновниця Літературної платформи «Фронтера» Елла Яцута.
Сьогодні Артур Дронь – один із найпомітніших голосів нової воєнної літератури. Після важкого поранення у 2024 році та тривалої реабілітації він написав збірку короткої прози, щоб чесно і відверто зафіксувати пережите.
«Гемінґвей нічого не знає» – це свідчення солдата про досвід великої війни. Тексти виростають із фронтових історій про віру й братерство, страх і надію, смерть і любов. Це спроба говорити без пафосу та посередників про реальність війни – зсередини.
У книзі з’являється Господь Окопний, починається Найновіший Завіт, стає опорою українська культура в рюкзаку, а визнані метри воєнної літератури не витримують випробування реальністю. «Про себе можемо говорити тільки ми, бо на Східному фронті все змінилось», – підкреслює автор.
Артур Дронь – письменник, ветеран російсько-української війни. Автор поетичних книжок «Гуртожиток №6» (2020), «Тут були ми» (2023) та книги короткої прози «Гемінґвей нічого не знає» (2025). Вірші Артура були перекладені на десять мов.
Організатори події: Літературна платформа «Фронтера», «Видавництво Старого Лева».
Вхід вільний. Обов’язкова реєстрація: https://eventmate.app/events/share/prezentacia-knigi-artura-drona-gemingvej-nicogo-ne-znae?locale=uk%20%20eventmate.app
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В історичній частині Луцька мешканець намалював на будинку прапор Волині (ФОТО)