У Луцьку виїхав на маршрут тролейбус, обладнаний новою системою знезараження повітря. Кварцування салону нині тестують лише на одній машині.
Про це розповів «Суспільному» головний інженер Луцького підприємства електротранспорту Володимир Бабич.
Решту тролейбусів і автобусів підприємства наразі дезінфікують спеціальними розчинами один раз на день.
Зі слів заступника директора з технічних питань місцевого автоскладального заводу Дмитро Тітаренко, система – сертифікована фірмою-виробником, поки в інших містах України такі прилади на громадському транспорті не встановлювали.
В основі пристроїв – ультрафіолетова лампа, яка вбивають всі бактерії, грибки, інші інфекційні мікроби. Такі ж лампи, які використовують для кварцування у лікарнях.
«Знезаражується повітря, яке в салоні тролейбуса, а також всі поверхні: поручні, сидіння, підлогу, боковини», – каже головний інженер.
Коли та як працює система знезараження у тролейбусі Суспільне розпитало у водія маршруту Віктора Мазурка.
Чи будуть встановлювати системи знезараження в інших тролейбусах, що цього року надійдуть до Луцького підприємства електротранспорту – головний інженер каже, ще не знає. Згідно з тендером, така опція не була передбачена.
Нагадаємо, у зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції торік у березні у Луцьку почали дезінфікувати увесь громадський транспорт. Тролейбуси та маршрутки Луцька обробляють дезінфікуючими засобами на базі луцького підприємства електротранспорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцькій міськраді розповіли про плани щодо роботи евакуаторів