Напередодні Дня українського добровольця в обласному центрі Волині вшанувати пам’ять полеглих військових у боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Про це розповів «Суспільному» військовий Андрій Омельчук.
Біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – загинули за єдність України» на Театральному майдані зібралися ті, хто одними з перших пішли захищати Україну після Майдану, учасники АТО/ООС та лучани. Волиняни поклали квіти до пам’ятного фотостенду і спільно виконали державний гімн. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих. Представники релігійних конфесій провели спільний молебень за полеглих військових.
Військовий Андрій Омельчук, який воював в батальйоні «Айдар», говорить: такий пам'ятний захід – пам'ять про тих, хто не повернувся.
«У нас є алея Слави на міському кладовищі, де є 33 могили, з них 11 – добровольці батальйону «Айдар». Можна відчути, який вклад внесли добровольці в оборону нашої країни», – зазначив лучанин.
Навчав українських добровольців бойової і тактичної підготовки Олександр Бражніков каже: у 2014 році було таке, що воювали з однією гвинтівкою на двох. Говорить: волинські добровольці – Герої.
«Були такі, що і не могли зробити фізичну вправу, бо їм було важко і в тактиці вони трішки губилися, але по духу і по навантаженню вони не поступалися», – каже військовий.
Як розповів Суспільному військовий Сергій Зиза, упродовж 2014-2015 років кордони України захищали 40 добровольчих батальйонів. Він служив у роті особливого призначення «Світязь». Чоловік каже: з цього батальйону полягло семеро бійців.
Каже: воював усюди, крім Щастя і Маріуполя. Із його слів, найважче було тоді, коли пропав мобільний зв’язок, проте завдяки вмінням командира повернулися живими і здоровими вдалося усім бійцям.
Як розповів представник поліції діалогу Василь Климюк, захід відвідало 60 людей. Порушень громадського порядку не зафіксували.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антимонопольний комітет блокує купівлю сміттєвозів для Луцька