image
1 Липня 2018 | 15:33

У Львові вшанували пам’ять розстріляних фашистами професорів (ВІДЕО)

Пам’ять професорів, розстріляних фашистами у липні 1941 року на Вулецьких пагорбах у Львові, вшанували представники громад обласного центру та польського міста Вроцлава.
Про це 01 липня 2018 року повідомляє кореспондент сайту «Укрінформ».
[embed]https://youtu.be/g2ljroylX4w[/embed]
Львівський університет у період між війнами був славним закладом. Філософи, математики, які тут працювали, були лідерами європейської науки. Багато із них було тут замордовано. Пам’ятник своєю символікою говорить: «Не вбивай!», - зазначив після покладання квітів до пам`ятника розстріляним вченим мер Вроцлава Рафал Дуткевич.

За його словами, цей пам’ятник є знаком дружби між українцями й поляками. Саме Вроцлав допоміг Львову у спорудженні монумента, основна  ідея якого – це арка з каменю та десяти кубів з римськими цифрами, які символізують десять заповідей Божих, причому куб з цифрою «V» («Не убий») порушений.
На початку липня 1941 року нацисти арештували 21 професора вищих навчальних закладів Львова, а також їх рідних – усього 52 людини. Усі вони були поляками за походженням. Після коротких допитів, проведених в одному з корпусів Львівської політехніки, 4 липня арештованих вивели на узгір'я Вулецьких пагорбів до заздалегідь викопаної ями та розстріляли.  Меморіал споруджено саме на цьому місці.

Вас також може зацікавити