Побути в ролі голови громади спробують себе старшокласники, взявши участь у дебатах на тему «Якби головою громади був/була я…». На пропозицію відгукнулося декілька учнів, а ідею підтримали вчителі місцевої школи.
Про інформують в обласній громадській організації «Асоціація підтримки та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення».
За інформацією організаторів, у Люблинецькій громаді стартував перший навчальний семінар для старшокласників на тему «Мої права та обов’язки у громаді де я живу». Захід відбувся в межах Школи громадської активності.
Учасники приємно здивували своєю включеністю та відкритістю. Багато учнів демонстрували свою активну громадську позицію та бажання змінювати громаду на краще. «Вас сміливо можна називати активістами…» - зазначила тренер заходу.
В ході роботи учасники заходу не лише аналізували напрями, над якими слід працювати в громаді, а й одразу пропонували варіанти вирішення багатьох проблем з аргументаціями та навіть закликами на кшталт «Слід починати з себе!». Напрацьовані матеріали будуть враховані під час розробки власне Стратегії розвитку громади.
Таких семінарів у Люблинецькій громаді заплановано два. Перший провели на базі опорного навчального закладу «Люблинецька загальноосвітня школа І-ІІІ степенів». Навчальні семінари включають теми різноманітних проявів громадської активності, завдяки яким вже сьогодні молодь може бути включеною у процеси розвитку громади; гендерної рівності, а саме – існуванню потенційних можливостей для дівчат та хлопців проявляти свою позицію та активність.
На заході було оголошено, що невдовзі відбудуться дебати на тему «Якби головою громади був/була я…», учасниками якого зможуть стати всі бажаючі з числа учасників семінарів. На пропозицію відгукнулося кілька учнів і, звичайно ж, дану ідею підтримали вчителі школи.
Тренінг став яскравим доказом, що молодь – майбутнє громади, а активні дії – рушії змін. І щоб допомогти молодим людям у їх всебічному розвитку, тренер заходу підготувала матеріали про різноманітні можливості для підлітків: розповіла про ресурсні центри, про можливості для членів громадських або волонтерських організацій, про програми молодіжних обмінів, про тренінги та гранти тощо.
Семінари відбуваються в межах реалізації проекту «Громадська участь як основа системного розвитку громад», що реалізується ВОГО «Асоціація підтримки та розвитку об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення» за фінансової підтримки ПРООН.