image
17 Грудня 2020 | 08:16

У молоці на Любешівщині та поліських грибах виявили високий вміст радіації

На Волині за 11 місяців поточного року дослідили 20 238 проб різноманітної сільськогосподарської та лісогосподарської продукції, сировини у всіх населених пунктах зони радіоактивного забруднення.

Про це повідомляють в Управлінні екології та природних ресурсів Волинської ОДА.

Згідно з повідомленням, перевищення допустимих рівнів вмісту цезію-137 виявили у 56-ти пробах, а саме: у 13 пробах сухих лісових грибів, у 40 пробах свіжих лісових грибів; в 3 пробах молока від корів приватного сектору.

Максимальний рівень забруднення сухих грибів цезієм-137 становить 8400 Бк/кг у селі Гута-Боровенська, Камінь-Каширського району при гранично допустимому рівні 2500 Бк/кг.

Максимальний рівень вмісту цезію-137, виявлений у грибах свіжих лісових, становить 2430 Бк/л (село Градиськ, Маневицького району) при допустимому рівні – 500 Бк/л.

Максимальний рівень вмісту цезію-137, виявлений у молоці корів приватного сектору, становить 112 Бк/л (село Лобна Любешівського району) при допустимому рівні – 100 Бк/л.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинським дітям повертають слух завдяки обладнанню з Німеччини (ВІДЕО)

Довідково: радіологічні дослідження проводять 9 радіологів у трьох районах області. Слід зазначити, що рівень забруднення сухих та свіжих лісових грибів і ягід залишається досить високим.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити